Війна в Україні: як вона вплине на здоров'я українців у довгостроковій перспективі

Поділитися
Війна в Україні: як вона вплине на здоров'я українців у довгостроковій перспективі © unsplash/thesequoialife
Це питання прокоментував керівник МОЗ.

Військове вторгнення РФ суттєво вплинуло на життя та здоров’я українців. У громадян України наразі не в пріоритеті профілактичні огляди та скринінги, тому є ризик потенційного збільшення хвороб із запущеними стадіями розвитку. Зокрема, онкологічних. Про це розповів Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю «РБК-Україна».

 Як війна вплинула на стан здоров’я українців

 Ляшко зазначив, що хотілося, щоб війна не вплинула на здоров’я людей, але вже зараз видно її наслідки.

«Але ми вже зараз розуміємо, що матимемо негативні наслідки, оскільки питання скринінгу, профілактичних оглядів сьогодні точно не в пріоритеті українців. А з огляду на те, що ми зараз маємо війну, а до цього два роки коронавірусної хвороби, яка теж обмежувала доступ до медичної допомоги, ми готуємось до декількох проблемних моментів», – сказав він.

Міністр зазначив, що наслідком війни може бути потенційне збільшення росту хвороб із запущеними стадіями розвитку – онкологічних третьої та четвертої стадії.

«Те ж саме стосується гіпертонічної хвороби – будуть зростати інфаркти, інсульти в більш молодому віці. Крім того, це матиме вплив на стан психічного здоров'я», – пояснив він.

Чи потрібна українцям психологічна підтримка

Ляшко розповів, що близько 15 млн українців потребуватимуть психологічної підтримки. 

«З них, якщо не буде надана психологічна підтримка, приблизно три мільйони далі потребуватимуть ще допомоги психіатра чи психотерапевта. Потім, якщо знову не буде допомоги фахівця, то багато людей потребуватимуть медикаментозного лікування», – сказав міністр.

Керівник МОЗ зазначив, що війна призводить до того, що люди старіють на 10-15 років.

«Мова йде не про зовнішній вигляд, але хвороби, які мали якусь вікову структуру, будуть зустрічатися на 10-15 років раніше, ніж це було до війни», – додав він.

Ляшко закликав всіх позбутися стигми щодо слова "психолог" чи консультацій у психолога через гарячу лінію.

«Коли ми кажемо про психолога, то чомусь у багатьох ідуть асоціації, певно, ще з радянських фільмів про психіатричну лікарню з білими халатами та зав'язаними руками, колючою проволокою. Якщо звернути увагу на американські фільми, то там консультації у психолога – це нормально. І нам також треба це зробити, бо люди, які переживають стрес і думають, що це їх не стосується, що вони стійкі, все одно потребуватимуть консультації психолога», – резюмував керівник МОЗ.

Нагадаємо, що у Міністерстві охорони здоров’я дали корисні контакти та посилання щодо отримання послуг психіатричної допомоги у країнах Європи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі