Війна Росії в Україні досягає критичного моменту – Associated Press

Поділитися
І знову, коли страх японських Хіросіми і Нагасакі випалений на колективній свідомості людства, світ розмірковує про можливе застосування ядерної зброї.

В історії є моменти, які здаються настільки ж критичними для світу, як і жахливими, пише Тамер Факахані, заступник директора Associated Press з координації глобальних новин.

"Ми знаходимося у фазі ескалації, і Росія зараз стоїть перед низкою більш екстремальних рішень, ніж раніше", - сказав Найджел Гоулд-Девіс, колишній посол Великобританії в Білорусі.

Гоулд-Девіс, старший науковий співробітник з Росії та Євразії Міжнародного інституту стратегічних досліджень, сказав, що спроби Росії виграти війну більш поміркованими засобами провалилися, і тепер Путіну доводиться збільшувати "діапазон і суворість заходів", які вживає Росія, включаючи анексію та ядерні загрози.

Навіть коли Москва анексувала чотири українські регіони, що не буде визнано переважною більшістю країн світу, десятки тисяч російських чоловіків, покликаних на війну, втекли з Росії.

Колишній кремлівський спічрайтер, який став політичним аналітиком, Аббас Галлямов у п'ятницю пов'язав відступи Росії у війні з анексією.

"Це виглядає як спроба якось відреагувати, і виглядає досить шкода. Українці щось роблять, роблять кроки у реальному матеріальному світі, а Кремль будує якусь віртуальну реальність", - сказав він.

Путіним рухають роки приниження від Заходу після розпаду Радянського Союзу. А той факт, що попередні кровопролиття та звірства, здійснені в Чечні та Сирії, не отримали належної оцінки міжнародної спільноти, схоже, дав Путіну переконання, що має карт-бланш на відновлення імперської Росії. Але справа трохи інакша.

Мільярди доларів американської та європейської військової допомоги допомагають високомотивованим українським силам звільняти території у війні на тлі чітких сигналів з Вашингтона про те, що "катастрофічні наслідки" будуть за будь-яким застосуванням Москвою неконвенційної зброї.

У такий день, як п'ятниця, 30 вересня, коли війна Росії в Україні вступає в ще більш небезпечну фазу, питання залишається відкритим: чи не насувається масштабніша війна з руйнівними наслідками для миру, можливо, не бачена з 1939-1945 років?

Лише у цьому столітті: теракти 11 вересня 2001 року; війна США проти Іраку Саддама Хусейна "шок і трепет" через два роки; пандемія коронавірусу в 2020 році вбила мільйони людей і перевернула життя. І ось, і нещодавно, 24 лютого, вторгнення Росії в Україну, що повернуло руйнівну війну до Європи.

П'ятниця 30-го видалася одним із таких переломних моментів, коли президент Росії Володимир Путін підписав документи про незаконну анексію значної частини східної та південної України, як це було зроблено з Кримом у 2014 році.

І знову, коли страх японських Хіросіми і Нагасакі випалений на колективній свідомості людства, світ розмірковує про можливе застосування ядерної зброї.

Після низки принизливих невдач на полі бою Путін дав зрозуміти, що будь-який напад на нещодавно анексовані регіони буде розцінений як напад на Росію. Він використовуватиме будь-які кошти, наявні у його величезному арсеналі — кивок на ядерну зброю ледь завуальовано.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі