Відсутність ПЛР-тесту не є приводом відмови у госпіталізації хворого з COVID-19

Поділитися
Відсутність ПЛР-тесту не є приводом відмови у госпіталізації хворого з COVID-19 Фото: nv.ua
В Україні значно зросла статистика захворюваності коронавірусом.

В Україні протягом усього тижня фіксувалося зростання захворюваності коронавірусом. 13 листопада в країні був встановлений новий рекорд інфікованих - 12 524 випадків.

Ситуація в країні складається таким чином, що небезпечна хвороба підбирається вже до кожної сім'ї, до кожної людини. Велика частина українців заявляє, що вони або самі перехворіли COVID-19, або були інфіковані їхні знайомі. Кожен десятий українець знайомий з колишнім або нинішнім носієм коронавірусу.

Від ускладнень коронавірусної хвороби за 13 листопада помер 191 пацієнт, а побороли хворобу 4 962 особи.

У ці дні вкрай актуальним стає питання госпіталізації для тих, хто відчуває симптоми хвороби і розуміє, що самостійно справитися з нею він уже не в змозі. Тут важливо знати, що поясненням представника МОЗ України, ПЛР-тест не обов'язковий для проведення госпіталізації. Приїхавши за викликом лікарі бригади "швидкої" зобов'язані взяти у пацієнта зразки для проведення тестування. Це можуть зробити в приймальному відділенні лікарні, але головне, що, за заявою представника МОЗ, відсутність позитивного результату на ковід ніяк не впливає на обов'язковість госпіталізації за наявності хоча б одного із симптомів/факторів.

Відомо, що лікарі "швидкої" досить часто посилаються на відсутність тесту і не госпіталізують або прямо відмовляють в ній пацієнту або його родичам.

Катерина Ножевнікова на сторінці в Facebook пояснює, коли пацієнту з можливим коронавірусом варто задуматися про госпіталізацію.

Згідно з наказом МОЗ № 2438 від 27 жовтня 2020 госпіталізувати можуть тільки при наявності одного або декількох клінічних симптомів, таких як: частота дихання і свідчення на пульсоксиметр. Також порушення свідомості у пацієнта або якщо його стан більш-менш нормальне, але є важка супутня патологія в стадії декомпенсації.

Подробиці описаних станів в інфографіку:

Якщо у пацієнта є, хоча б один з перерахованих симптомів, але він не здав ПЛР-тест, то все одно може звернутися за медичною допомогою для подальшої госпіталізації.

Якщо комусь відмовили в госпіталізації за наявності одного або декількох симптомів, то рекомендується звернутися на "гарячу лінію" Міністерства охорони здоров'я з питань коронавірусу.

Родичі пацієнта в разі відмови в госпіталізації важкого хворого, а також відсутності відповіді від "гарячої лінії" повинні викликати поліцію, скласти відповідний акт і наполягати на проведенні госпіталізації.

Нагадаємо, симптоми грипу і COVID-19 схожі, однак при зараженні коронавірусом може пропасти смак і нюх.

Якщо у пацієнта важка форма COVID-19, то спостерігаються задишка, втрата апетиту, постійний біль або тиск в грудях, температура вище 38 градусів, сплутаність свідомості.

Чому Україна програє в боротьбі з коронавірусів і їй не допоможе карантин "вихідного дня" читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Анархія - мати епідемії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі