Відстрочка від мобілізації: чи мають на неї право вчителі

08 лютого, 2023, 06:00 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Адвокатка пояснила, чи передбачено це українським законодавством.  

Відстрочка від мобілізації: чи мають на неї право вчителі
© Окрема мотопіхотна Маріупольська бригада/facebook

В Україні діє загальна мобілізація, під час якої до лав ЗСУ можуть бути призвані чоловіки віком від 18 до 60 років. Певні категорії військовозобов’язаних мають право на відстрочку від мобілізації.

Читайте також: Загальна мобілізація: які документи слід взяти з собою у військкомат

Адвокатка Анастасія Іванченко пояснила, чи є на неї право у вчителів. Вона нагадала, що відповідно до положень абз. 3 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», в редакції Законів № 2745-VIII від 06 червня 2019 року та № 2196-IX від 14 квітня 2022 року, призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають:

  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
  • педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють у цих закладах за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Тобто, якщо особа є педагогічним працівником закладу середньої освіти або професійно-технічної освіти і працюєте не менш як на 0,75 ставки - вона не підлягаєте мобілізації.

Документами, що підтверджує її право на звільнення від призову за мобілізацією, будуть:

  • довідка з місця роботи, яка видається навчальним закладом. Довідка подається до ТЦК та СП (військкомату) лише в оригіналі. В довідці обов’язково має бути зазначено про те, що особа працюєте на 0,75 ставки (або на повну ставку) та на якій посаді працює;
  • копія наказу про прийняття на роботу (завірена директором закладу освіти);
  • копія трудової книжки (завірена директором закладу освіти).

Також вона нагадала про законопроєкт № 7352, який пропонує зміни стосовно саме наукових і науково-педагогічних працівників закладів вищої та фахової передвищої освіти, які не мають вченого звання та/або наукового ступеня.

Законопроектом № 7352 передбачається, що право на відстрочку матимуть наукові, науково-педагогічні і педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти незалежно від наявності в них вченого звання та/або наукового ступеня. Будь-яких змін до статусу педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти, законопроект № 7352 не вносить. На сьогоднішній день цей законопроект ще не підписаний президентом.

Related video

Нагадаємо, під час дії режиму воєнного стану на території України можуть мобілізувати людей, які були визнані обмежено придатними для служби за станом здоров’я висновком військово-лікарняної комісії.

Підготував/ла : Аліса Ігітян
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК