Відпустка при народженні дитини: хто її може оформити

Поділитися
Відпустка при народженні дитини: хто її може оформити © 34.ua
Кабмін вніс деякі зміни.

Українці можуть оформити відпустку по догляду за дитиною. Нещодавно уряд вніс зміни до порядку надання такої відпустки. Зміни стосуються надання відпустки батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, а також повнолітнім родичам дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною. Про це пише видання sud.ua.

Що змінилося у порядку надання відпустки по догляду за дитиною

Кабмін постановою № 356 вніс зміни до Порядку надання відпустки при народженні дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 7 липня 2021 р. №693.

До змін право на відпустку мали:

  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Під час подання заяви про надання відпустки він повинен був пред’явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, довідку про реєстрацію місця проживання.
  • бабуся або дідусь, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Тепер право на відпустку зберігає як «офіційний» чоловік, так і батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Для останнього таке право також має підтверджуватися письмовою заявою матері дитини та свідоцтвом про народження дитини, в якому зазначена відповідна інформація про батька дитини.

Під час подання письмової заяви про надання відпустки такий батько повинен пред’явити:

  • свідоцтво про народження дитини, у якому зазначена відповідна інформація про батька дитини;
  • письмову заяву матері дитини про те, що вони з батьком дитини спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Відповідно до ухвалених змін, бабуся/дідусь, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати (батько) якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком), також зберігають право на відпустку, але лише на підставі письмової заяви одинокої матері (одинокого батька) дитини.

Раніше ми писали, чи може в Україні батько дитини піти у декретну відпустку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі