Відомого через закупівлі яєць по 17 грн ексдиректора департаменту Міноборони Хмельницького внесли до списку корупціонерів

Поділитися
Відомого через закупівлі яєць по 17 грн ексдиректора департаменту Міноборони Хмельницького внесли до списку корупціонерів © Скріншот з відео
Перешкоджання роботі НАЗК — також корупційне порушення закону. 

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло до списку корупціонерів колишнього керівника департаменту державних закупівель Міністерства оборони України Богдана Хмельницького, який відзначився у справі про закупівлю яєць по 17 гривень за штуку.

Підставою для внесення Хмельницького до «реєстру корупціонерів» стало виконання Міністерством оборони внесеного в січні 2023 року припису НАЗК, за результатами якого посадовця притягнуто до дисциплінарної відповідальності – ще до початку гучного скандалу із завищеними цінами на продукти харчування Хмельницький не надав на запит НАЗК копії звіту аудиту процесу закупівель у очолюваному ним Департаменті, маючи його у своєму розпорядженні.

«У березні цього року Солом’янський районний суд міста Києва дослідив факт неправомірних дій експосадовця та притягнув його до адміністративної відповідальності. Чим підтвердив, що Хмельницький, надавши неправдиву інформацію в офіційних документах, перешкоджав НАЗК здійснювати перевірку», – заявили в Агентстві.

Як підкреслив заступник голови НАЗК Андрій Вишневський, стратегічна важливість рішень суду та Міноборони щодо притягнення Богдана Хмельницького до адміністративної та дисциплінарної відповідальності полягає не в розмірі штрафу чи суворості застосованого дисциплінарного стягнення, а у констатації факту, що перешкоджання законній діяльності НАЗК щодо запобігання корупції вже є пов’язаним з корупцією правопорушенням, а особи, які надалі вчинятимуть такі дії, неодмінно будуть покарані із внесенням до реєстру корупціонерів.  

У грудні 2022 року Агентство перевіряло наявність корупційних ризиків у діяльності Міноборони. Для цього воно звернулося до міністерства з вимогою надати копію аудиторського звіту Департаменту внутрішнього аудиту міністерства, аби перевірити, чи ефективно воно вживає заходів проти корупційних ризиків. Богдан Хмельницький у відповіді НАЗК заявив, що такий аудит не проводився. Насправді за місяць до цього Хмельницький особисто ознайомився  і підписав відповідний звіт. Також він порушив терміни надання відповіді на запит агентства.

Крім того Богдан Хмельницький відомий тим, що проходить як підозрюваний у справі про розтрату коштів на закупівлі бронежилетів низької якості для українських військових.

У грудні  Богдана Хмельницького відсторонили від виконання обов’язків, а в січні цього року  звільнили з Міністерства оборони на тлі скандалу навколо корупційних закупівель продовольства для військових – саме він підписав контракт, завдяки якому хотіли «розпиляти» близько 4 млрд грн.

У січні  ZN.UA опублікувало угоду Міноборони на послуги організації харчування військових на 13 мільярдів гривень, підписану з фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто спеціально була створена фірма-"прокладка". Ціни в угоді вдвічі перевищують нинішні роздрібні в магазинах. Як "Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя", з усіма подробицями розповів Юрій Ніколов.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі