Суд збільшив заставу для арештованого ексдиректора департаменту держзакупівель Міноборони Хмельницького

Поділитися
Суд збільшив заставу для арештованого ексдиректора департаменту держзакупівель Міноборони Хмельницького © СБУ
Хоча антикорупційні активісти вказують, що справу мав би розглядати інший суд.

Апеляція залишила колишнього директора департаменту державних закупівель Міністерства оборони України Богдана Хмельницького, підозрюваного в розтраті коштів на закупівлі бронежилетів низької якості для українських військових, під вартою та змінила розмір альтернативної застави, збільшивши її з 2,6 млн до 40 мільйонів гривень. Про це повідомила громадська організація "Центр протидії корупції" в Telegram.

Клопотання сторони захисту щодо скасування арешту Хмельницького залишили без задоволення. Ексчиновник перебуватиме під вартою до 1 квітня 2023 року.

У разі внесення застави підозрюваний повинен буде дотримуватися кількох обов’язків. Зокрема, носити електронний браслет, здати закордонний паспорт і залишатися в Києві.

Водночас, у "ЦПК" зазначили, що прокурор закликав суд призначити Хмельницькому альтернативну заставу в розмірі 107 млн грн – у розтраті саме такої суми грошей він підозрюється співробітниками Служби безпеки України. 

Раніше голова правління "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін уже зауважував, що про підозру ексдиректору департаменту держзакупівель Міноборони повідомила саме СБУ. Таким чином влада може намагатися врятувати звільненого чиновника від відповідальності, при цьому підставивши Національне антикорупційне бюро, оскільки насправді його детективи мали б розслідувати цю справу.

Тепер у "ЦПК" також звернули увагу, що справу Хмельницького мав би розглядати й інший суд. 

"Закон говорить про те, що провадження щодо корупційних злочинів, підслідних НАБУ, має розглядати Вищий антикорупційний суд. Водночас у цій справі клопотання розглядав суд за місцезнаходженням СБУ як органу досудового розслідування", – зазначили в громадській організації.

Там не виключили, що влада навмисно закріпила справу за Службою безпеки, щоб вона не пішла у ВАКС. Більше того, реєстрація справи в "потрібному органі" могла б дати контроль над ходом розслідування і можливість приховування доказів від інших органів правопорядку.

"Аналогічну схему із використанням СБУ вже використовували у справі Татарова (заступника голови офісу президента України – ред.), коли в незаконний спосіб забрали провадження з-під юрисдикції НАБУ, САП та ВАКС", – підсумували в "Центрі протидії корупції".

Нагадаємо, Богдана Хмельницького звільнили з Міністерства оборони на тлі скандалу навколо корупційних закупівель продовольства для військових – саме він підписав контракт, завдяки якому хотіли "розпиляти" близько 4 млрд грн.

Раніше ZN.UA опублікувало угоду Міноборони на послуги організації харчування військових на 13 мільярдів гривень, підписану з фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто спеціально була створена фірма-"прокладка".

Ціни в угоді вдвічі перевищують нинішні роздрібні у магазинах. Як "Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя", з усіма подробицями розповів Юрій Ніколов.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі