"Нагального вирішення ремонтно-відновлювальних робіт потребують такі об'єкти: укріплення протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача третьої черги на фенольному заводі (у Новгородському Донецької області) та ремонт газопроводів-відводів до газорозподільчих станцій поблизу населених пунктів Мар'їнка та Кримське. Тим більше, що ці об'єкти знаходяться поблизу лінії розмежування сторін", - наголошують українські військові.
Військовослужбовці сил АТО оперативно надають гарантії припинення вогню у разі необхідності виконання ремонтних робіт на об'єктах цивільної інфраструктури, у той самий час бойовики відповідних гарантій не надають.
"Неконструктивна позиція російської сторони СЦКК та затягування надання з вини представників ОРДО і ОРЛО таких гарантій призведе до неможливості виконати вищевказаних робіт через погіршення кліматичних умов та загострення гуманітарної ситуації в районах Мар'їнки та Кримського, а також зростання загрози надзвичайної ситуації щодо забруднення прилеглих ґрунтів та екологічної катастрофи в районі Новгородського", - додали представники української сторони СЦКК.
Українські військові закликали російську сторону СЦКК вплинути на "керівництво" терористів та примусити їх надати необхідні письмові гарантії "тиші" для проведення ремонтно-відновлюваних робіт.
"Намагання російської сторони СЦКК відсторонитися та спрямувати українську сторону до вирішення питань щодо сприяння у наданні гарантій безпеки для планування та виконання ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об'єктах цивільної інфраструктури Донбасу, на прямі домовленості з невизнаним Україною та світовою спільнотою так званим "керівництвом" на окремих територіях Донецької та Луганської областей, є нелегітимними та неконструктивними", - резюмували військовослужбовці.
Раніше представник у гуманітарній підгрупі ТКГ у Мінську Ірина Геращенко заявляла про те, що екологічна ситуація в Донбасі залишається вкрай небезпечною та вимагає негайної реакції з боку місцевої та центральної влади України та світового співтовариства.
Українська сторона СЦКК також повідомляла про те, що російсько-окупаційні війська в Донбасі постійними обстрілами зривають ремонт Південно-Донбаського водогону. Наразі працює лише одна з двох гілок водогону, яка здатна забезпечувати лише мінімальні потреби цивільного населення регіону.