Генеральна прокуратура України розпочала досудове розслідування щодо терористів «ДНР» за фактом винесення ними смертного вироку британцям Ейдену Ейсліну і Шону Піннеру та марокканцю Брагіму Саадуну, які воювали на боці ЗСУ. Про це повідомила Генпрокурорка Ірина Венедіктова у Facebook.
Очільниця прокуратури зазначила, що рішення так званого суду «ДНР» не є легітимним, як і сам орган. Воно порушує базові принципи Женевських конвенцій, а обвинувачені незаконно позбавлені захисників.
«Відповідно до Женевських конвенцій, Ейден Ейслін, Шон Піннер і Брагім Саадун користуються імунітетом комбатантів і як військовополонені не можуть бути притягнуті до відповідальності за безпосередню участь у воєнних діях. Їхнє затримання має бути спрямоване лише на запобігання їх подальшій участі в бойових діях. Крім того, жоден військовополонений не може бути засуджений без можливості захисту і без допомоги кваліфікованого адвоката або захисника. Це основний принцип права на справедливий суд, яке діє як у мирний, так і в воєнний час», – заявила Венедіктова.
Крім того, Генпрокурорка вкотре підкреслила, що Росія нехтує нормами міжнародного права і відкидає принцип його верховенства. Вона зазначила, що у європейському просторі смертна кара розглядається як неприйнятна форма покарання, несумісна з основними правами, правом на життя та правом не піддаватися жорстокому, нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню.
Раніше повідомлялося, що у полоні росіян перебуває понад 2,5 тисячі військових із «Азовсталі».
Чи повинна Україна добиватися на міжнародному рівні визнання Росії державою-терористом? А може, краще — державою-спонсором тероризму? Яка різниця між цими термінами, і, взагалі, чи варто Україні витрачати сили й час на цей напрям боротьби з РФ? Читайте у статті Гюндуза Мамедова «Як нам правильно покарати Росію».