Міноборони розпочинає до дня захисту дітей кампанію щодо різних видів злочинів, які окупанти чинять проти українських дітей. Вбивства та каліцтва, зґвалтування, викрадення, обстріли шкіл, вербування і використання дітей у власних корисливих цілях, це та інше відомство подаватиме інформаційним блоком у своїх соцмережах.
У Генштабі ЗСУ підкреслюють, що страхітливі ситуації – сфера відповідальності як окремих військовослужбовців рф, так і їх вищого керівництва. Вище перелічені злочини відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду є міжнародними.
Звірства очевидно не завжди психічно нездорових окупантів прокоментувала раніше в інтерв’ю Громадському психолог Наталя Пашко, яка працювала з дітьми, постраждалими внаслідок сексуального насильства ще з 2014 року. Ось що вона казала про суб’єктів правопорушення:
“Якщо це не підготовлені люди з порушеними компонентами моральних цінностей та інтелектуального розвитку — вони ґвалтуватимуть усіх: дітей, літніх людей, жінок. Для них це розрядка на тваринному рівні, вивільнення напруги, злості. У такому разі немає вибірковості, є реактивність. У них відсутній контроль як фільтр моральних цінностей», - розповідала вона.
Раніше в Україні розробили памʼятку для батьків щодо того, як можна повідомити про воєнний злочин проти дітей. Нагадаємо, за час повномасштабного вторгнення від збройної агресії РФ постраждали понад 679 дітей, 241 дитина загинула.