У неділю, 2 травня, християни східного обряду відзначатимуть свято Воскресіння Христового або Великдень. Свято пов'язане з воскресінням Ісуса Христа і перемогою життя над смертю і є одним з головних для віруючих.
Традиції святкування Великодня
Підготовка до свята починається за сім тижнів до нього, з початком Великого посту. Пост є не стільки часом фізичних обмежень, скільки часом підготовки духу до світлого свята.
Традиційно напередодні ввечері віруючі йдуть до церкви і присутні на пасхальній службі. Через карантинны обмеження, які діють в Україні, від відвідування масових зібрань краще утриматися, але трансляції богослужінь можна подивитися онлайн.
До свята господині готують головні ласощі - паски, а також фарбують яйця. Їх прийнято класти у великодній кошик, який освячують у церкві. На Великдень також прийнято накривати пишний стіл і влаштовувати застілля з близькими.
Вважається, що першим продуктом, який потрібно з'їсти на Великдень, є яйце. Необхідно також з'їсти шматочок паски, бажано освяченої.
У цей день також прийнято обмінюватися крашанками. Традиція фарбувати яйця пов'язана з тим, що Марія Магдалина прийшла до імператора Тиберія з звісткою про воскресіння Христа. Імператор відповів, що повірить у це тільки тоді, коли яйце в руці Марії почервоніє. І сталося диво - яйце змінило колір.
Діти в цей день грають в "битки" фарбованими яйцями.