Вбачають у НАТО "захист" втричі більше українців, ніж "загрозу"

Поділитися
Вбачають у НАТО "захист" втричі більше українців, ніж "загрозу" Українці сподіваються на захист НАТО © NATO
Найбільше побоюються НАТО мешканці Сходу України - найбільш віддаленого від країн Альянсу регіону.

У запропонованій альтернативі визначити НАТО як "захист" чи "загрозу" для України 43,6% населення обрало варіант "захист", 14,6% – "загрозу", свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центром Разумкова.

На думку 26,2% респондентів, НАТО не є для України ані "захистом", ані "загрозою", 15,6% певної відповіді не дали.

Існують істотні регіональні відмінності у розумінні того, чим є НАТО для України: у Західному регіоні НАТО однозначно сприймається як захист (81%), істотно переважає сприйняття НАТО як захисту і в Центральному регіоні (68%). А от у Південному та Східному регіонах одностайності немає: у Південному регіоні 19% жителів сприймає НАТО як захист, стільки – 18% – як загрозу, для 25% НАТО не є ані захистом, ані загрозою, а 37% взагалі не змогли висловити певну позицію. У Східному регіоні 30% сприймають НАТО як захист, 28% – як загрозу і 30% не бачать в НАТО ані захисту, ані загрози.

Демократичні ініціативи

Опитування було проведене фондом "Демократичні ініціативи" та Центром Разумкова з 9 по 13 червня 2017 року серед 2018 у всіх регіонах України за винятком окупованих Росією територій. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

За даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центра Разумкова, у червні 2017 року в референдумі взяли б участь 66,2% громадян і більшість (69,5%) проголосувала б за вступ до НАТО, 25,9% - проти і 4,6% громадян ще не визначилися.

Нагадаємо, що в березні 2017 років чотири українських соціологічних центри (КМІС, Рейтинг, СОЦИС і Центр Разумкова) провели широке опитування громадської думки. Результати опитування дозволили створити карту суспільних настроїв української спільноти. Детальніше про національну ідентичність, мову щоденного спілкування, конфесійні питання, ставлення до ЄС і НАТО, тобто проблеми, котрі роками використовує Росія як елемент гібридної війни проти України, читайте в матеріалі "Національне питання: Україна як Європа" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі