Важливо знати: чи можна оформити спадщину на деокупованій території

Поділитися
Важливо знати: чи можна оформити спадщину на деокупованій території © freepik/freepik
Роз'яснення дав адвокат.

Через повномасштабне вторгнення РФ, багато українців були змушені покинути свої домівки та виїхали за кордон. Бувають випадки, коли спадщина залишається на деокупованій території України. Адвокат Андрій Карпенко на порталі b2bconsult розповів, як оформити спадщину, якщо немає свідоцтва про смерть спадкодавця, а спадкоємець перебуває за кордоном.

За словами адвоката, у такому випадку необхідно починати з оформлення  свідоцтва про смерть, а вже потім займатися вступом у спадщину.

«Прийняти спадщину  без свідоцтва про смерть спадкодавця неможливо», – пояснив він.

Експерт зазначив, що також потрібно дистанційно укласти договір з адвокатом, котрий буде займатися справою.

«Для отримання свідоцтва про смерть особи, що померла на тимчасово окупованій території, слід звернутись до суду за місцем проживання (за межами районів окупації та АТО) з заявою, квитанцією про сплату судового збору та відповідними доказами смерті», – пояснив Карпенко.

Адвокат додав, що заява подається з зазначенням факту, який необхідно встановити, та обґрунтуванням звернення до суду.

«Також додаються докази, якими є оригінали та копії медичних документів, в тому числі складені на окупованих територіях, аудіо- та відеозаписи, пояснення та свідчення осіб, що можуть надати корисну інформацію, та інші документи, що можуть підтвердити час та місце смерті», – йдеться у повідомленні.

Карпенко наголосив, що за результатами розгляду суд повертає заяву чи відмовляє у винесенні рішення з подальшим роз’ясненням, як оскаржити чи що робити далі, або виносить рішення про встановлення факту смерті.

«Копія рішення про встановлення факту передається заявникам чи надсилається до органів реєстрації актів цивільного стану. Для оформлення свідоцтва у разі задоволення звернення та отримання рішення суду потрібно з копією рішення та паспортом заявника звернутись до відділу реєстрації», – резюмував адвокат.

Раніше ми писали, як українцям, які перебувають за кордоном, оформити розлучення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі