Питання спадщини: як довести родинний зв’язок між особами

Поділитися
Питання спадщини: як довести родинний зв’язок між особами © Pixabay
Іноді з цим виникають труднощі.

Навіть під час війни українці можуть приймати спадщину. Доволі часто виникають ситуації, коли важко довести ступінь споріднення. Юристка Анастасія Григор’єва пояснила, як довести родинний зв’язок між особами при спадкуванні.

Вона зазначила, що виходячи із аналізу норм СКУ та ЦКУ поняття родинних стосунків включає в себе коло осіб, які пов’язані між собою певним ступенем споріднення. До прикладу – батьки, діти, баба, дід, рідні брат та сестра тощо.

Потреба довести родинні зв’язки виникає коли особа:

  • є спадкоємцем відповідного майна померлої особи, проте «на руках» відсутні документи про підтвердження ступеня спорідненості із спадкодавцем;
  • має право на призначення пенсійних виплат через втрату годувальника і їй відмовили у їх призначенні через відсутність підтверджуючих фактів, що вона перебувала з останнім у родинних стосунках;
  • якщо встановлення факту родинних стосунків тягне за собою настання певних юридичних наслідків (отримання спадщини тощо).

За словами юристки, у таких випадках особа має право звернутись до судових органів із заявою про встановлення факту, що матиме юридичне значення для заявника.

Які документи для цього потрібні

Звертаючись до суду особа подає позовну заяву в якій необхідно обов’язково зазначити:

  • з якою метою вона звертається до суду та який факт просить встановити;
  • чому вона не може отримати відповідні документи іншим чином, ніж звернення до суду;
  • документальне підтвердження слів, що підтверджують факт.

До доказів, які слід подавати разом із заявою належать різні типи письмових матеріалів, що є цінними джерелами інформації для розуміння життєвого шляху людини.

До них зазвичай відносять:

  • автобіографію особи;
  • її особисте та ділове спілкування, що відображається в листах;
  • особисті записи, щоденники, анкети;
  • різні офіційні документи – судові рішення, листи, домові книги;
  • документи, видані органами реєстрації актів цивільного стану, необхідні для підтвердження неможливості заміни втрачених записів, змінення чи додавання інформації або виправлення помилки в актах цивільного стану;
  • письмові або усні показання чи пояснення свідків про те, що у заявника дійсно було родинні стосунки із померлою особою.

Через повномасштабне вторгнення Росії, українці живуть в умовах підвищеної небезпеки, а тимчасова окупація деяких територій розлучила цілі сім’ї. В такий час можуть трапитись ситуації, коли громадяни дізнаються про смерть батьків, коли час вступу у спадщину сплив. Нагадаємо, що робити, якщо строки вступу пройшли.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі