Вакцинація для переселенців: коли і де робити рутинні щеплення

Поділитися
Вакцинація для переселенців: коли і де робити рутинні щеплення © Газета.uz
Навіть якщо ваша родина переїхала, доступ до медичної допомоги і планової вакцинації гарантовано.

Намагаючись повернути до свого життя максимум рутинних речей, які дозволяють триматися, згадайте про щеплення для своїх дітей. Своєчасна вакцинація дозволить запобігти основним інфекційним хворобам. Тож нагадуємо про календар вакцинації.

Згідно з календарем, діти отримують щеплення від десяти небезпечних хвороб:

  • гепатит В: у першу добу життя, через два та шість місяців;
  • туберкульоз: на третю-п’яту добу;
  • кір, паротит, краснуха: перша доза у 12 місяців, друга – у шість років;
  • дифтерія, правець: у 2, 4, 6 та 18 місяців, тоді у шість років і ревакцинація щодесять років;
  • кашлюк: у 2, 4, 6 та 18 місяців;
  • поліомієліт: у 2, 4, 6 та 18 місяців, а тоді у 6 та 14 років;
  • гемофільна інфекція: у 2, 4 та 12 місяців.

Тут можна побачити сам календар вакцинації і звіритися з ним.

  • Перевірте, коли та яке щеплення робили дитині востаннє. Якщо маєте сумніви – зверніться до сімейного лікаря, щоб розібратися з цією важливою інформацією. Також розкажіть лікарю, які з обов’язкові щеплення ваша дитина пропустили, і разом складіть план дій. Якщо маєте форму 063/о (карту профілактичних щеплень) – покажіть лікарю її.
  • Навіть якщо ваша родина була змушена переїхати в інший населений пункт – гарантується доступ до медичної допомоги для переміщених осіб, зокрема планова вакцинація. Потрібно звернутись до найближчого медичного закладу, який надає первинну медичну допомогу. Підказати номер телефону та адресу найближчого закладу первинки зможе контакт-центр Національної служби здоров’я України. Телефонуйте за номером 16-77 у робочі дні з 9:00 до 18:00. З міркувань безпеки дашборди на сайті НСЗУ наразі відключені.
  • А тут можна прочитати рекомендації Міністерство охорони здоров'я України про те, як отримати дані про проведення щеплень біженцям та переселенцям.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Лікарі-інфекціоністи рекомендують не пропускати планові щеплення. Спалахи поліомієліту, кору та інших захворювань нагадують, що окрім COVID-19 є й інші небезпечні хвороби, єдиним захистом від яких є вакцинація. Докладніше читайте в інтерв'ю Алли Котляр із Федором Лапієм у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі