Кампанія з вакцинації в Україні не охопила навіть половину населення: що експерти радять Уряду

Документ
Поділитися
Кампанія з вакцинації в Україні не охопила навіть половину населення: що експерти радять Уряду
Враховуючи низьке охоплення вакцинацією населення, до 2023 року експерти прогнозують перехід до ендемічного поширення COVID-19 в Україні.

Аналітики Українського центру охорони здоров’я (UHC) проаналізували ситуацію з вакцинацією в Україні, яка завмирає, не охопивши навіть половину населення, та розробили рекомендації, які допоможуть Україні мінімізувати втрати життів від COVID-19 серед вразливих груп. Про це йдеться в оприлюдненому аналітичному звіті "Протидія COVID-19 у 2022 році в Україні. Старі стратегії не діють. Якими мають бути нові?".

"На фоні чергової, але не останньої, хвилі COVID-19 кампанія з вакцинації в Україні завмирає не в змозі охопити навіть 50% населення. Не вдалося захистити й найбільш вразливі групи, рівень імунізації яких ще нижчий, ніж середній по країні. Уряду слід змінити стратегію протидії відповідно до нових умов", - зазначають експерти.

Наголошується, що за оцінками фахівців у 2022 році на Україну очікують щонайменше дві хвилі COVID-19.

Крім того, враховуючи низьке охоплення вакцинацією населення, до 2023 року експерти прогнозують перехід до ендемічного поширення COVID-19 в Україні (постійна наявність у певній місцевості захворюваності людей на певну хворобу, зумовлена відповідними соціальними і природними умовами регіону, - ред.).

"Від 12 до 19 мільйонів українців залишаються без природного або вакцинного захисту від вірусу, серед них — велика кількість громадян віком 60+ та людей з супутніми хворобами. Більшість з них буде здобувати свій імунний захист через перенесення хвороби, ризикуючи здоровʼям та життям", - попереджають експерти.

У цьому зв'язку, проаналізувавши ситуацію з COVID-19 в Україні та в світі, на фоні значних змін у поширенні вірусу, Уряду України пропонують у 2022 році зосередитися на чотирьох стратегічних завданнях, які допоможуть Україні мінімізувати указаний сценарій.

Перше завдання все ж таки передбачає необхідність вакцинації вразливих груп. Зокрема, досягти високого (70% двома дозами та 50% бустерною дозою) покриття вакцинацією вразливих груп населення.

Друге - забезпечити широкий доступ до безоплатних швидких тестів для усього населення.

Третє - Сприяти виробленню у громадян навичок для мінімізації поширення інфекції. Наприклад, "захворів — сиди вдома!".

І четверте завдання - оперативно забезпечити країну амбулаторними ліками від COVID-19 в аптеках за умови їх появи на ринку у 2022 році.

Запропоновані заходи необхідно впроваджувати додатково до політик, які вже діють. Важливо продовжувати політику обовʼязкового використання медичних масок та суворої перевірки ковід-сертифікатів у місцях масового перебування людей.

Підкреслюється, що та невелика частина країн, яка змогла вакцинувати більше, ніж 70% населення, вже у 2022 році матиме поширення менш агресивних штамів, таких як омікрон, які не становитимуть серйозної загрози, утримуючи на низькому рівні показники важких випадків та смертей від хвороби.

Для України ж у 2022 році основним способом отримання імунного захисту від коронавірусної хвороби буде не вакцинація, а природне перенесення хвороби, вважають аналітики. Це створює ризик високої смертності внаслідок COVID-19 серед людей старшого віку та людей з супутніми хворобами, які не мають імунного захисту.

Наразі, за даними Міністерства охорони здоров’я, принаймні одну дозу вакцини від COVID-19 отримали близько 3,5 млн осіб віком від 60 років, що становить 39,1% українців цього віку. Невакцинованими залишаються близько 5,4 млн людей віком від 60 років. Частина цих громадян мають скептичне ставлення до вакцинації.

Чому вакцинація від ковіду в Україні — добровільна, і чи може держава примусити людину вакцинуватися, розповідає голова правління "Центру громадянських свобод" Олександра Матвiйчук в матеріалі - "Пандемія та права людини. Коли на шальках терезів життя і приватність".

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі