В законі про наклеп професію журналіста зробили обтяжуючою обставиною

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В законі про наклеп професію журналіста зробили обтяжуючою обставиною © Андрій Товстиженко, DT.UA
Журналіст-розслідувач, що пише про корупцію, зловживання та посадові злочини, відтепер може сісти на 2 роки за "наклеп, з'єднаний з обвинуваченням у вчиненні тяжкого злочину".

Закон про кримінальну відповідальність за наклеп, ухвалений регіоналами і комуністами, вдарить по журналістам, які висвітлюють факти корупції. Таку думку в коментарі ZN.UA висловив медиаюрист Олександр Бурмагін.

За словами експерта, на коло осіб, якого торкнеться нова стаття 151-1 Кримінального кодексу "наклеп", і заради чого, власне, брали, вказують ч. 2 і 3.

"Весь цинізм влади в тому, що професійна діяльність журналістів буде вважатися кваліфікуючою ознакою, тобто що обтяжує відповідальність. Якщо просто наклеп - це штраф до 50 неоподатковуваних податком мінімумів або громадські роботи до 200 годин, або виправні роботи до одного року. Але наклеп у "творі" в ЗМІ, мережі Інтернет - це штраф від 50 до 300 неоподатковуваних мінімумів (5100 грн.) або громадські роботи від 150 до 240 годин або виправні роботи до одного року", - роз'яснив медиаюрист.

"Якщо ви розслідувач і пишіть про корупцію, зловживання та посадових злочинах, для вас ч. 3 ст. 151-1 КК - "наклеп, поєднаний з обвинуваченням у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, - карається виправними роботами на строк від одного до двох років або обмеженням волі на строк до двох років", - зазначив Бурмагін.

За його словами, аргументи авторів законопроекту 3879 про те, що така відповідальність існує в деяких країнах Європи, - лапша на вуха обивателя і напівправда. У деяких кримінальних кодексах дійсно такі склади злочинів є, однак вони не застосовуються в практиці вже кілька десятиліть.

"Ті ж виключення, що дійшли до ЄСПЛ, мали негативні наслідки для держави, тому що застосування кримінальної відповідальності за професійну діяльність журналістів, інші форми свободи слова не відповідає Конвенції про захист прав людини і основних свобод", - уклав експерт.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Валентини Самар "Будуть саджати за анекдоти про Януковича?". !zn

Читайте також:

Медіа-організації закликають Януковича ветувати закон, яким запроваджується цензура

Freedom House закликала Януковича відхилити закони, що обмежують права людини

Депутати доповнили Кримінальний кодекс статтею про наклеп

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі