В уряді хочуть провести перепис населення за допомогою онлайн-інструментів

Поділитися
В уряді хочуть провести перепис населення за допомогою онлайн-інструментів Українців хочуть стимулювати провести "самоперепис" © e.kryzhanivsky / Depositphotos
Замість повноцінного перепису прем'єр-міністр пропонує стимулювати українців "самостійно заповнювати інформацію про себе".

Уряд розглядає можливість проведення запланованованого на наступний рік перепису населення руками самих українців. Таку ідею в етері програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV озвучив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

На думку Гончарука, це можна реалізувати шляхом проведення перепису із застосуванням онлайн-інструментів.

"Ми подивилися на різну практику у світі, як робиться перепис. І зараз шукаємо можливість зробити перепис максимально з урахуванням онлайн-інструментів. Тобто стимулювати людей самостійно заповнювати інформацію про себе", - зазначив він.

Раніше ідею провести замість повноцінного перепису електронний пропонував міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет. За його словами, це значно дешевше, "ефективніше і простіше".

Однак важливо не лише провести перепис "заради перепису", а й щоб його було визнано міжнародним співтовариством. Адже перепис – це виключно опитування людей, що дозволяє з'ясувати деякі речі, які неможливо з'ясувати за документами чи реєстрами, пояснила в інтерв'ю DT.UA директор Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.

Проведений як годиться перепис дозволить визначити чисельність трудових мігрантів; зрозуміти, що являє собою нинішня українська родина, її основні джерела доходів, умови життя; оцінити рівень освіти українців тощо. Дуже важливими є й питання національності, мови.

"Недостатньо запитати російська-українська. Що робити, наприклад, з угорською? Потрібні угорські школи чи ні? Це політичні ігри угорського уряду чи насправді проблема Закарпаття?", - каже соціолог.

Критично важливим є й оцінювання ситуації у регіонах. Зокрема, на територіях біля лінії розмежування в Донбасі та на тимчасово окупованій території, де провести перепис неможливо. Влітку цього року DT.UA провело власне соціологічне дослідження на заході України, і виявило нові виклики єдності країни, які за ігнорування владою можуть перетворитись на реальну загрозу.

За стандартами ООН переписи населення повинні проводитися раз на десять років, в Україні перший і поки єдиний перепис населення було проведено ще в 2001 році.

Про перепис із шостої хвилини.

Як повідомлялося, команда президента Володимира Зеленського планує прискорити перепис населення України і провести його в грудні 2019 року. Своєю чергою Кабінет міністрів і Держстат запланували проведення перепису на 2020 рік. Особливість цього перепису в тому, що він проводитиметься не на паперових носіях, а на планшетах.

На проведення перепису знадобиться близько 4-5 млрд гривень, у держбюджеті-2020 передбачено виділення 3,44 млрд. Окрім соціальних та економічних причин, потребу перепису в команді Зеленського вбачають у необхідності реформувати парламент і прив'язати кількість депутатів до реальної кількості виборців.

Докладніше читайте в матеріалі Алли Котляр "Як не завалити перепис. Материнські поради" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі