В "Укроборонпромі" підрахували, скільки мають землі

Поділитися
В Фото: ukroboronprom.com.ua
Територія підприємствам складає близько 7,5 тисяч гектарів.

За підсумками інвентаризації земельних ділянок, якими користуються підприємства концерну "Укроборонпром" з'ясувалось, що у постійному користуванні знаходиться близько 7,5 тисяч гектарів землі.

При цьому 1,9 тисяч гектарів від загальної кількості землі знаходяться на окупованих територіях Луганської та Донецької областей та у Криму повідомляється на сайті концерну у середу.

При цьому у повідомленні зазначається, що приблизно 6,2 тисяч га з усіх ділянок землі – приблизно 83% - мають правовстановлюючі документи. За підсумками інвентаризації близько 20% земель концерну - приблизно 1,3 тисяч га - не мають правовстановлюючих документів й у концерні збираються отримати їх за допомогою органів місцевого самоврядування.

Інвентаризація земель державних оборонних підприємств, згідно заяви, необхідна для їх корпоратизації концерну.

Наголошується, що починаючи з осені 2019 року, концерн не втратив жодного квадратного метру землі. На даний час у концерні закінчені усі процеси щодо незаконної зміни цільового призначення земельних ділянок, а також практика укладання девелоперських угод, які передбачають будівництво житлових або нежитлових об’єктів на території підприємств "Укроборонпрому".

Інфографика з сайту Укроборонпрому
Інфографика з сайту Укроборонпрому

Раніше президент України Володимир Зеленський анонсував проведення розслідування законності приватизації стратегічних підприємств і надр в країні окремими особами.

"Громадяни повинні знати: яким чином і на яких умовах рядом осіб в Україні були отримані ті чи інші ресурси. Тим, хто зробив це законно - боятися нічого. І для того, щоб встановити це - буде проведено максимально детальний аудит, результати якого будуть представлені суспільству", - заявив Зеленський.

Рада нацбезпеки та оборони ухвалила рішення про повернення Україні підприємства "Мотор Січ". Підприємство є стратегічно важливим для України, то держава законним способом буде його повертати у свою власність.

Також повідомлялось, що державні підприємства Міністерства оборони за три квартали 2020 року одержали чистий збиток у 22,2 мільйона гривень.

Про це йдеться у звіті про виконання показників фінансового плану державних підприємств за 9 місяців 2020 року, який проаналізувала експертна організація StateWatch.

Протягом останніх чотирьох років на державних компаніях Міноборони також зафіксовані збитки.

При цьому Генеральний директор держконцерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв отримав у січні 703 тисяч гривень. 398 тисяч з них - це зарплата, решта - премія.

Сума січневих виплат Гусєву втричі перевищує суму, отриману ним у грудні, і в 30 разів більше за його зарплату в Херсонській облдержадміністрації, яку він очолював з літа 2019 року.

Про реальну ситуацію що склалася в оборонно-промисловому комплексі України читайте у статті Олега Уруського "Останній шанс".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі