Державні підприємства Міністерства оборони за три квартали 2020 року одержали чистий збиток у 22,2 мільйона гривень.
Про це йдеться у звіті про виконання показників фінансового плану державних підприємств за 9 місяців 2020 року, який проаналізувала експертна організація StateWatch.
Протягом останніх чотирьох років на державних компаніях Міноборони також зафіксовані збитки.
Відповідно до звітів про виконання фінпланів, у 2017 році загальний чистий збиток всіх підприємств Міноборони склав 22,4 млн грн. Фінансові показники 2018 року показують збиток у 8,2 млн грн.
Пік перевищення витрат над доходами припав на 2019 рік, де сума збитків склала 38,7 млн грн.
Серед фінансових показників, на які варто звернути увагу, належить сумарна кількість доходів в 701 млн грн, і витрат на 723,2 млн грн.
За підсумками III кварталів 2020 року видатки на оплату праці на підприємствах Міноборони досягли 224,5 млн грн і були розподілені серед 2 847 працевлаштованих осіб, що на тисячу сто п'ятдесят дев'ять людей більше, ніж за аналогічний період 2019 року.
Середньомісячні витрати на оплату праці працівників становили 8,3 тис грн, на адміністративно-управлінський персонал - 10,6 тисячі грн, тоді як на директора підприємства - 17,9 млн грн.
Середня заробітна плата по Україні на грудень 2020 становить 14 179 грн.
Також в Міноборони заявили про реформу: до 2022 року 42 держпідприємства міністерства будуть реорганізовані, 44 - ліквідовані, а 5 - передані на приватизацію.
Раніше повідомлялося, що підзаконні акти Міністерства оборони та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, які повинні стати основою для виконання закону про оборонні закупівлі, ще не затверджені Кабінетом міністрів. До такого висновку прийшли експерти StateWatch, аналізуючи хід виконання рішення Ради національної безпеки й оборони, введене в дію указом президента Володимира Зеленського в листопаді минулого року. Згідно з рішенням РНБО, постанови повинні були бути затверджені до 15 лютого.
Мінстратегпром і Міноборони повинні були розробити та подати до Кабінету міністрів на затвердження проєкти підзаконних актів для забезпечення планування і проведення закритих закупівель товарів і послуг військового призначення. Однак жоден такий акт не прийнятий Кабміном досі.
Також повідомлялося, що Генеральний директор держконцерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв, призначений на цю посаду в грудні минулого року, отримав в січні 703 тисяч гривень. 398 тисяч з них - це зарплата, решта - премія.
Сума січневих виплат Гусєву в три рази перевищує суму, отриману ним у грудні, і в 30 разів більше, ніж його зарплата в Херсонській облдержадміністрації, яку він очолював з літа 2019 року.
Премію Гусєв пояснив виконанням ключових кроків з реформування "Укроборонпрому".