За останні сім років - з 2010 по 2017 - поширеність куріння серед дорослих українців знизилась - на 20%, а серед молоді 13–15 років зменшилася на 23% порівняно з 2011 роком та на 43% - порівняно з 2005 роком, повідомило міністерство охорони здоров'я України.
Також у відомстві зазначили, що українці суттєво змінили своє ставлення до куріння, і хоча курять 23% дорослих, однак половина з них хоче кинути. При цьому куріння залишається однією з основних причин неінфекційних хвороб, серед яких інфаркт, інсульт, рак, діабет ІІ типу.
Зараз курять 40% українських чоловіків і 9% жінок - загалом 8,2 млн дорослих українців. Більше половини із теперішніх курців хочуть кинути курити. При цьому у більшості українців сформувалось правильне розуміння наслідків куріння: 92,7% дорослих вважають, що куріння може призвести до серйозних захворювань. Також 21% теперішніх курців тютюну говорять, що вони припинять курити, якщо ціна на тютюнові вироби різко зросте, а 25,8% зазначають, що вони куритимуть менше.
Раніше МОЗ повідомляло, що щороку 85 тисяч українців помирають від хвороб, спричинених курінням. Куріння є одним із ключових факторів ризику розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту і хвороби периферичних судин.