В Україну прибуде місія з Ірану для переговорів щодо збитого літака МАУ — Кулеба

Поділитися
В Україну прибуде місія з Ірану для переговорів щодо збитого літака МАУ — Кулеба Українська сторона чекає на підтвердження вже сьогодні © ISNA
«Ми давно наполягали на такому візиті, ми готові до переговорів».

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що в Україну повинна прибути місія з Ірану, аби розпочати переговори щодо компенсацій сім’ям загиблих в трагедії 8 січня. Про це пише видання «Інтерфакс Україна».

"Вчора ми отримали інформацію про те, що іранська делегація готова прибути до України вже на цьому тижні для ведення перемовин з нами щодо компенсацій. Ми давно наполягали на такому візиті, ми готові до переговорів і розраховуємо на те, що сьогодні Іран вже офіційно підтвердить візит своїх представників і на цьому тижні в Києві відбудуться такі перемовини" - заявив Кулеба.

Міністр зазначив, що це дуже важливо для України, для якої встановлення справедливості у цій катастрофі є фундаментальною ціллю. Також він зазначив, що українська сторона не вірить в «людську помилку», тому Іран повинен пояснити, що ж насправді тоді сталося.

"Іран має пояснити у всіх деталях, що сталося. У сучасному світі просто взяти і збити літак одній людині не під силу, навіть якщо ця людина надзвичайно підступна, талановита та сповнена злих намірів. Ми маємо ставити запитання ширше: не про людську помилку, а взагалі про функціонування системи управління повітряним простором Ірану", - сказав глава МЗС України.

Нагадаємо, 20 липня влада Ірану доставила «чорні скриньки» збитого літака в Бюро розслідувань та аналізу безпеки цивільної авіації Франції на розшифровку. На експертизі будуть присутні фахівці з України, Канади й інших країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі.

Boeing 737 розбився вранці 8 січня. Літак було збито двома ракетами класу «земля – повітря» ЗРК «Тор-М1» російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР.

В авіакатастрофі загинули 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: загалом 176 осіб.

Спершу Іран заперечував свою причетність до катастрофи, одразу ж заявивши про технічну несправність літака. Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами КВІР Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Україні важливо знати правду про те, що призвело до трагедії рейсу PS752. Це була ненавмисна помилка оператора ЗРК «Тор-М1» або ж загибель людей стала результатом зовнішнього втручання в систему управління? І якщо останнє є правдою, то хто стоїть за цим зовнішнім втручанням?

«Відповіді на ці питання також можуть вплинути на визначення провини Ірану або іншої країни і, відповідно, на розмір компенсації», - пише в своїй статті оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко. Докладніше –  у матеріалі автора «Іранська місія».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі