В Україні вже скоро переведуть годинники на зимовий час

Поділитися
В Україні вже скоро переведуть годинники на зимовий час © pixabay/juliush
Важливо підготувати організм, щоб не зазнати зайвого стресу.

Перехід на зимовий час в Україні проводять в останні дні жовтня.

У поточному році цей день переведення стрілок годинника випадає на 30 число, тому що в постанові Кабінету Міністрів України від 13.05.96 №509 йдеться про час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки:

  • в останню неділю березня о 3:00 на 1 годину вперед та
  • в останню неділю жовтня о 4:00 на 1 годину назад.

Нагадуємо, що всі сучасні гаджети налаштовані на автоматичне переведення годин.

Вплив переведення годинників на організм досліджували німецькі вчені з Інституту медичної психології в Мюнхені. Вони встановили, що зміна часу тягне за собою негативні наслідки. Головне з них — порушення балансу між внутрішніми біологічними годинниками та реальним часом.

Люди в період адаптації часто знаходяться в змішаних почуттях і відчуттях. Експерименти довели, що через перехід на "зимовий" час у людини виникає втома і можуть активізуватися хронічні хвороби. Людський організм просто не встигає перебудуватися під зміни нового графіка життя.

Також існує думка, що переведення годинників тренує обмін речовин і дає організму можливість підлаштуватися під зміну тривалості дня.

Медики в період переведення стрілок годинника радять утриматися від прийому алкоголю, щоб не порушити графік сну. Також вкрай важливо дотримуватися режиму прийому їжі, а саме не їсти на ніч особливо жирну їжу.

З 2019 року в Євросоюзі планували скасувати переведення стрілок годинника. Згідно з опитуванням, 80% європейців висловилися проти переходу на літній і зимовий час, бо відчувають погіршення самопочуття в ці періоди.

В Україні також планують відмовитися від переходу на літній час. Чотири десятиліття переходу на зимовий і літній час показали, що особливої користі економіці це не приносить, а здоров'ю, найчастіше, шкодить.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі