В Україні з 1 лютого дорожчають великі пластикові пакети

Поділитися
В Україні з 1 лютого дорожчають великі пластикові пакети © Sputnik Латвия
А з березня під заборону розповсюдження потраплять тонкі «маєчки».

В Україні від сьогодні набирає сили постанова уряду про мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети, отже, ціни на шкідливу тару зростуть.

Купити пакет зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг можна буде щонайменше за:

  • 2 грн – пакет без ручок та бічних складок;
  • 2,50 грн – пакет без ручок, але з бічними складками або ручками без бокових складок;
  • 3 грн – пакет із ручками та бічними складками.

А з 10 березня в магазинах, кафе і ресторанах більше не пропонуватимуть надтонкі пакети-«маєчки», тонкі та пластикові оксорозкладні пакети.

Замінити звичний пластик можна екосумкою або біорозкладним пакетом.

Про шкоду пластику для довкілля написано чимало. Він дуже довго розкладається (звичайний пакет може розкладатися від 100 до 1000 років, кавовий стаканчик – близько 30 років, пляшка – близько 450-ти), потрапляючи у «пластикові пастки», гинуть тварини, риби та птахи.

Пластиковий пакет
Пластиковий пакет
Depositphotos/jag_cz

Пластиковий пакет «проживе» менше години, але може коштувати життя комусь іншому.

Україна не залишається осторонь зусиль Європи щодо боротьби з відходами. Зміни у законодавстві мають мотивувати українців замислитися над тим, скільки пластику вони використовують і викидають, поступово знизити споживання та відмовитися від «маєчок» на користь екотари.

У Туреччині лише за перший рік заборони пластикових пакетів їхнє використання зменшилося на 75%, що дозволило заощадити 150 тисяч тонн пластику. В Ірландії після запровадження податку лише за перший рік попит на пластикові пакети знизився на 90%.

«Для себе я порахував, що використання екосумки це дешевше, ніж щоразу купувати пластиковий пакет. Це економічно вигідніше. Ціна за нібито безкоштовні пакети, які можна взяти у магазинах, насправді закладається у вартість середнього чека. Так що берете ви пакети в магазині чи ні, ви все одно за них платите», - пояснює голова Мінекології Руслан Стрілець.

Нагадаємо, з 10 грудня 2021 року в Україні розпочався перший етап обмежень обігу пластикових пакетів. До порушників уже мають застосовуватись адміністративно-господарські санкції.

У червні минулого року Верховна Рада ухвалила закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Його норми не поширюються на біорозкладні пластикові пакети та упаковку (зокрема для транспортування) свіжої риби, м'яса та продуктів з них, сипких продуктів, льоду.

За поширення заборонених пакетів передбачено штраф від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів, наприклад, у супермаркетах – штрафуватимуть від 100 до 200 НМДГ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі