З 10 грудня в Україні розпочинається перший етап обмежень на обіг пластикових пакетів: які зміни очікувати

Поділитися
З 10 грудня в Україні розпочинається перший етап обмежень на обіг пластикових пакетів: які зміни очікувати
До порушників застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції.

З 10 грудня 2021 року вводиться в дію Закон № 1489-IX "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України", відповідно до якого починає діяти перший етап обмежень. Про це повідомляє Міндовкілля.

Так, у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів.

Заборона не стосується біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду.

До порушників цієї вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції.

Наступним кроком для України має стати обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання.

"Використання пластикових пакетів стане зваженим, а українці поступово звикнуть брати пакети лише за реальною потребою. А отже менше продукуватиметься сміття, яке потім опиниться на звалищі, потрапить у довкілля. Практика, яка наразі запроваджується в Україні, не є новою. За аналогічними правилами живуть європейці, подібні обмеження встановили десятки країн світу. І ми також рухаємося цивілізованим шляхом", - заявив в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Він також додав, що ціна за пакети, які нібито, можна взяти безплатно в магазинах, насправді закладається у вартість середнього чека.

"Тож берете ви пакети в магазині чи ні, ви все одно за них сплачуєте. Відтепер будемо платити лише за те, що використовуємо", - зазначив очільник Міндовкілля.

За його словами, у Туреччині лише за перший рік заборони пластикових пакетів їх використання зменшилось на 75%. Це дозволило заощадити 150 тисяч тонн пластику. В Ірландії після введення податку лише за перший рік попит на пластикові пакети знизився на 90%.

"Для себе я порахував, що використання екоторбинки це дешевше, ніж щоразу купувати пластиковий пакет. Це економічно вигідніше. Не забуваймо також про те, що альтернатива такому пластику, це не тільки екоторбинка, але й біорозкладний пакет. Він розкладається від 1 до 4 місяців та абсолютно не шкодить довкіллю. Це також альтернатива, яка дозволить лайтово відмовитися від звички купувати шкідливі пластикові пакети", - розповів Руслан Стрілець.

Як повідомляло ZN.UA, Верховна Рада ухвалила закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" 1 червня. 

Згідно із законом, в Україні заборонять поширення в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонкі пластикові пакети, тонкі пластикові пакети, оксорозкладні пластикові пакети. Всі згадані пакети повинні бути вилучені з обігу.

Закон передбачає, що пластикові пакети можна буде поширювати тільки на платній основі. Ці норми не поширюються на біорозкладні пластикові пакети, надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бічних складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бічних складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), призначені для упаковки і/або транспортування свіжої риби, м'яса і продуктів з них, сипучих продуктів, льоду і поширюються в об'єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

За порушення норм закону передбачені штрафи. Зокрема, за розповсюдження заборонених пакетів передбачено штраф від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне таке порушення протягом трьох років – від 1 000 до 2 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів штрафуватимуть від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів. Якщо порушення повториться протягом трьох років, то штраф становитиме  від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штрафувати за порушення може керівник, заступники керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері держконтролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів. Також це можуть робити інші уповноважені керівником посадові особи цього органу після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі