В Україні з 1 грудня оформлюватимуть статус УБД у війні з Росією: як отримати

Поділитися
В Україні з 1 грудня оформлюватимуть статус УБД у війні з Росією: як отримати © Генеральний штаб ЗСУ
Завершуються роботи з формування комісій у структурі Міноборони.

В Україні з 1 грудня почнуть оформлювати статус учасника бойових дій під час відсічі повномасштабної агресії Росії, повідомив міністр оборони Олексій Резніков. Міноборони закінчило підготовку відповідної нормативно-правової бази.

За дев’ять місяців повномасштабної війни в Україні з’явилися сотні тисяч людей, які мають право на отримання цього статусу. Обробка такого масиву даних потребуватиме часу, проте «нікого не забудуть і не загублять», пояснив Резніков.

«Усі, хто має підстави, отримають статус УБД та відповідні соціальні гарантії. На початку можуть бути якісь нюанси через велику кількість звернень. Прошу набратись терпіння. Ми усе швидко подолаємо. Міноборони відпрацює у синергії з іншими відомствами, насамперед, з Міністерством ветеранів», - закликав міністр.

Для розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у структурі Міністерства оборони буде утворено 18 комісій, вони вже формуються і почнуть роботу орієнтовно з 1 грудня.

Отримати статус УБД можна:

  • за зверненням командира частини, який централізовано подає документи на підлеглих військовослужбовців;
  • за особистим зверненням військовослужбовця, який самостійно збирає документи та подає їх до відповідної комісії;
  • за особистим зверненням звільненої з військової служби людини, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

«Процес надання статусу УБД буде контролюватися, щоб не допустити появи фейкових ветеранів, які героїчно «обороняли котли» у глибокому тилу. Це, насамперед, питання поваги до справжніх героїв, які боронять Україну, ризикуючи життям», - додав міністр.

  • Ознайомитися з переліком необхідних документів можна за посиланням. У разі виникнення запитань, можна зателефонувати на «гарячу лінію» МОУ: 0 800 500 442.

Що найбільше болить українським захисникам, які облаштовують своє мирне життя ще з першої хвилі війни з Росією? Чим їм та їхнім родинам допомагає держава? З якими викликами нам доведеться зіштовхнутися, коли повернуться ті, хто воює зараз – у розпал повномасштабної військової агресії? Яким узагалі має бути ставлення соціуму до ветеранів, і як кожен із нас може на нього вплинути? Читайте в інтервю виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Наталії Калмикової «Ветерани війни. Підтримка на рівні гідності».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі