В Україні повідомили про призупинення поставок вакцини Covishield «через дискримінацію», в Індії нічого про це не знають

Доповнено
Поділитися
В Україні повідомили про призупинення поставок вакцини Covishield «через дискримінацію», в Індії нічого про це не знають
Виробник планує призупинити експорт через спалах коронавірусу в країні.

Індійський виробник вакцин від коронавірусу може призупинити поставки в Україну або зовсім відмовитися від них, розповіли «РБК-Україна» джерела в Офісі президента.

Причиною такого рішення співрозмовники журналістів називають «дискредитаційну кампанію», розгорнуту в Україні проти вакцини Oxford/AstraZeneca (торгова назва - Covishield) й Індії як виробника.

«Міністерство закордонних справ України отримало листа від посольства Індії в Україні, в якому наголошується на неприпустимості дискримінаційних заяв в Україні щодо індійської вакцини. Відповідальність за такі заяви несуть, зокрема, чинні народні депутати», - йдеться в матеріалі.

У середу, 24 березня, міністр охорони здоров'я Максим Степанов доповів про це президенту. «Президент доручив Степанову терміново провести переговори щодо відновлення поставок вакцини», - уточнює джерело.

Інформацію журналістів підтверджує і голова Комітету ВР з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький.

«МЗС отримало листа від посольства Індії, в якому наголошується на неприпустимості дискредитаційних заяв щодо Індії як виробника медичних препаратів і вакцини AstraZeneca (CoviShield), що постачається до України. Індійська сторона наголошує на тому, що вакцина CoviShield є абсолютно безпечним і ефективним препаратом, що підтверджено ВООЗ», - пише він у Facebook.

На території Європи та Індії вже використано близько 50 млн доз цієї вакцини. Значні обсяги препарату законтрактували Канада, Велика Британія, Бразилія та інші країни. Україна планує закупити 1,5 млн доз вакцини, партію в 500 тисяч привезли 24 лютого.

За словами Радуцького, виробник дав зрозуміти, що цю партію можуть віддати іншим замовникам, оскільки попит на вакцини в світі значно перевищує можливості виробництва.

«За моєю інформацією, президент Володимир Зеленський доручив міністрам Максиму Степанову і Дмитру Кулебі знайти додаткові способи для прискорення поставки наступної партії вакцини CoviShield в Україні. МОЗ і МЗС України повинні якомога швидше зробити все необхідне, щоб переконати індійських партнерів в непричетності держави й українського суспільства до дискредитації постачальника вакцин», - пише голова комітету у Facebook.

У зриві співпраці з Індією він звинуватив «одіозних проросійських політиків і псевдопатріотичних політичних лідерів», нібито зацікавлених у поверненні влади. Очевидно, що ідеться про п'ятого президента України Петра Порошенка.

Постачання наступної партии вакцини AstraZeneca (CoviShield) до України может буті відкладено на Певний срок. Причина...

Опубліковано Михайло Радуцькій Середа, 24 березня 2021 р

Водночас в Індії тимчасову зупинку поставок вакцини пов'язують не з «кампанією з дискредитації», а зі зростанням кількості хворих у самій країні.

«У зв'язку зі зростанням числа нових випадків зараження COVID-19 Індія тимчасово призупиняє основні експортні поставки вакцини Oxford/AstraZeneca, яку виробляє «Серум Інститут» у Пуне», - пише The Times of India.

Призупинити експорт вакцин планується з четверга, 25 березня. Індія планує з 1 квітня підвищити кількість вакцинацій, включивши у програму імунізації усіх громадян, старших за 45 років.

Журналісти з посиланням на джерела стверджують, що ухвалене рішення вплине на поставку вакцин у межах європейського механізму COVAX.

Вакцинація в Україні триває з 24 лютого, однак за цей час Міністерству охорони здоров’я так і не вдалося вийти на анонсований рівень 10-11 тисяч щеплень на добу. У Києві 13-14 березня не зробили жодного щеплення, аналогічна ситуація в столиці, Львівській і Хмельницькій областях спостерігалася 21 березня.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов и президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UAтермін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив низькі темпи небажанням українців вакцинуватись після нещодавно перенесеного ковіду або на тлі хронічних захворювань.

Наприкінці лютого до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Першими щеплення отримали медики та військові в зоні операції Об'єднаних сил. За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусу зробили 3 141 людині.

Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі