В Україні не вивчають побічні ефекти після вакцинації - лікар

Поділитися
В Україні не вивчають побічні ефекти після вакцинації - лікар
Медична статистика закрита з 2017 року.

В Україні не вивчаються можливі побічні ефекти від вакцинації, як це роблять у всьому цивілізованому світі. Про це повідомила головний інфекціоніст, заслужений лікар України Ольга Голубовська.

"Мені б, наприклад, дуже хотілося, щоб все-таки розслідували кількість побічних ефектів. Це не для того, щоб лякати людей, навпаки, для того, щоб вивчати питання і мінімізувати ті чи інші ризики для кожної людини. Ви ж бачите - весь світ рапортує", - сказала вона, передає "УНН".

Вона нагадала, що з 2017 року в Україні закрита медична статистика.

"З 2017 року Супрун закрила нам медичну статистику. Але я зараз говорю про те, що у нас не розслідуються, практично не розслідуються, або дуже мало розслідуються поствакцинальні реакції та ускладнення, і вони не потрапляють в статистику. Ви подивіться, навіть Pfizer, AstraZeneca всі обговорюють: скільки тромбозів, міокардитів... Ми бачимо це по публікаціям, але у нас же тиша і спокій. Експерти вже жартують - це що ж, чорнозем хороший на нас впливає, що абсолютно немає ніяких побічних ефектів. А вони ж є. Я, наприклад, консультувала молоду людину 30-ти років, у якого після вакцинації Pfizer розвинулося важке ураження центральної нервової системи - стовбуровий енцефаліт, і він у важкому стані лежить в реанімації. Я буду займатися тим, щоб всі ці випадки розслідувалися, принаймні - рапортувались і вносилися в статистику", - зазначила лікар.

За її словами, розслідувати такі випадки повинна незалежна комісія.

"Це ж не робиться для того, щоб підірвати прихильність до вакцинації, як до методу, ні. Навпаки, якщо люди будуть відчувати, що країна ці речі відстежує і якщо раптом щось трапляється, то держава готова хоча б допомогти якось людям, це підніме довіру до державних інституцій. Це ж наше з вами життя, навіть не здоров'я. Крім того, ще ніхто не знає віддалених наслідків. А у нас всі сили витрачаються тільки на пропаганду вакцинації і це правильно, але у людей до кінця не буде довіри, поки держава не буде виконувати всі свої функції по відношенню до людей", - пояснила лікар.

Голубовська також додала, що вивчення цієї тематики важливо і для подальшого розвитку медичної науки.

Як повідомлялося, в березні 2021 року Верховна Рада звільнила виробників вакцин від відповідальності за певні ризики, пов'язані з їх препаратами. Пізніше Кабмін видав постанову про виплату понад 1,7 млн грн в разі смерті від антикоронавірусного щеплення.

У липні зафіксували першу смерть чоловіка через 4 години після вакцинації. Випадок смерті зареєстрували як несприятливу подію після імунізації, оскільки смерть настала протягом 30 днів після щеплення. Однак зв'язок між вакцинацією чоловіка і його смертю офіційно не встановлений.

Детальніше читайте в статті "Вакцинація по-українськи" і "Чи варто відмовлятися від вакцинації через острах тромбозів?" в ZN.UA.

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі