В Україні на початку червня зробили рекордну кількість щеплень проти COVID-19

Поділитися
В Україні на початку червня зробили рекордну кількість щеплень проти COVID-19 © pexels/maksgelatin
Минулого тижня в Україні було щеплено понад 330 тисяч громадян.

Впродовж минулого тижня першу дозу вакцини від коронавірусу отримали 238 695 осіб, а другу – 91 680, свідчать дані на сайті МОЗ та електронна карта РНБО.

Цими вихідними в Україні працювало 50 центрів вакцинації, найбільше – в Дніпропетровській області – 13 центрів. На Львівщині відкрили двері вісім центрів, на Одещині – сім, на Полтавщині – п'ять. У Херсонській області працюють три центри, у Київській, Чернівецькій, Хмельницькій – по два. У Харківській, Черкаській, Житомирській, Кіровоградській, Вінницькій, Тернопільській, Рівненській областях та в Києві працює по одному центру.

Найбільше щеплень зробили в Києві на базі Міжнародного виставкового центру (МВЦ) – 6 410, у Дніпрі (3 145) та у Львові (2 968). Від початку кампанії вакцинації від коронавірусу в Україні щепили 1 479 703 особи, з них тільки 238 798 осіб повністю імунізовані.

Порівняно з іншими країнами, темпи вакцинації в Україні є значно нижчими. До прикладу, у Великій Британії станом на 12 червня повністю вакциновано 29 450 653 особи – 43,17 % населення. Основною причиною ситуації, що склалася, є брак вакцин. Уникнути її було б можна, якби влада вжила реальних кроків для забезпечення українців вакцинами. 

Фахівці Київської школи економіки (KSE) повідомили, що темпи вакцинації від коронавірусу у світі прискорюються, щеплення отримали понад 787 млн осіб, кожна десята людина у світі та кожна третя – у Європі – захищена від COVID-19 щонайменше  однієї дозою. В Україні ж темпи вакцинації залишаються доволі низькими – удесятеро повільнішими ніж в середньому в країнах Європи. На думку фахівців, після травневих поставок у червні кампанія з вакцинації в Україні має пожвавішати.

Після початку вакцинації серед побічних ефектів векторних вакцин Johnson&Johnson та AstraZeneca почали реєструвати тромбози. Через страх багато людей почали відмовлятися від вакцинації. Чи варто нехтувати щепленням, пояснює доктор біологічних наук Оксана Півень у статті «Чи варто відмовлятися від вакцинації через страх тромбозів?» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі