МОЗ провалив завдання з вакцинації проти COVID-19: щеплення зробили менше половини дорослих

Доповнено
Поділитися
МОЗ провалив завдання з вакцинації проти COVID-19: щеплення зробили менше половини дорослих © Київська міська державна адміністрація
Водночас у квітні мова йшла про щеплення до кінця року більшості дорослого населення.

В Україні принаймні одне щеплення проти коронавірусу вже отримали 47,3% дорослого населення, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я. Попри це МОЗ все одно не виконав завдання щодо вакцинації українців до кінця року.

«Вже 47,3% дорослого населення України отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. 44,1% дорослого населення України отримали дві дози вакцини проти коронавірусної хвороби! Згідно з рекомендаціями ВООЗ показник щеплених людей у світі до кінця року має становити 40%», – йдеться у повідомленні.

З початку вакцинальної кампанії щеплення проти COVID-19 зробили 14 698 234 людини. З них одну дозу вакцини отримали  14 698 232 людини, дві – 13 698 387 людей. Крім того, 3 880 осіб вже зробили додаткове щеплення, а бустерну дозу отримали – 4 900 осіб.

Всього в Україні зробили 28 405 399 щеплень проти коронавірусу.

Щоправда, у квітні Максим Степанов, який тоді очолював МОЗ, заявляв, що до кінця 2021 року щеплення проти коронавірусу отримає більшість дорослого населення України. Він звернув увагу, що це передбачено Дорожньою картою вакцинації МОЗ та Указом президента, підписаного 3 квітня, щодо Національного плану вакцинопрофілактики на виконання рішення РНБО. 

«Для досягнення колективного імунітету треба вакцинувати не менше як 60% загальної кількості населення. МОЗ планує збільшити цю цифру й довести її до 70% всіх громадян. Для цього потрібні дві речі – спроможність медичної системи зробити щеплення і забезпечення країни вакцинами», – заявив тоді Степанов.

За словами тодішнього міністра, у планах МОЗ було робити від 5 до 7 млн щеплень на місяць.

Нагадаємо, протягом минулої доби в Україні виявили 7 029 нових випадків COVID-19.Також за минулу добу госпіталізовано 1 578 осіб, одужало –  8 609 осіб, летальних випадків – 209.

Пандемії не «вмирають» – вони згасають. І це те, чого, ймовірно, варто чекати для пандемії COVID-19 у 2022 році. Однак локальні та сезонні спалахи коронавірусу залишаться, особливо в країнах із хронічно пасивною вакцинацією.

Епідеміологам також потрібно буде стежити за новими варіантами вірусу, які можуть обійти дію вакцин.

Попри це, у найближчі роки, коли COVID стане ендемічним захворюванням, таким як грип чи звичайна застуда, життя в більшості країн світу, ймовірно, повернеться до відносно нормального стану, прогнозує The Economist.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі