В Україні підтвердили 9 012 нових випадків COVID-19, за весь час епідемії коронавірусом інфікувались понад 1,4 млн українців, повідомляє «Коронавірус-інфо».
За добу з лікарень виписались 4 273 людини, не змогли подолати ускладнення захворювання 145. Із самого початку епідемії ковід став смертельним для 28,3 тисяч українців, перехворіли на нього понад 1,2 млн осіб.
В антилідерах за кількістю нових випадків коронавірусу: Житомирська (923), Дніпропетровська (660), Вінницька (634), Львівська (590) та Харківська (569) області. У Києві 439 нових випадків інфікування.
Напередодні у вітчизняних лабораторіях зробили 60,5 тисяч тестів на ковід, з них 31,5 тисячі - методом ПЛР. Експрестестами на антиген перевірили понад 22 тисячі людей.
Щеплення від ковіду 13 березня зробили 3 596 особам, від початку кампанії першу дозу вакцини отримали 51 137 українців.
Зазначимо, не всі дані у статистиці – саме за попередню добу. Через затримки з внесенням до бази туди часто потрапляють випадки, діагностовані кілька тижнів і навіть місяців тому.
4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що в Україні розпочалася третя хвиля епідемії коронавірусу. У Київській школі економіки підрахували: захворюваність зростає в середньому на 20% на тиждень. Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, наголошує системний аналітик, автор ZN.UA Євген Істребін.
Лікарні регіонів «червоної зони» переповнені пацієнтами з COVID-19, медики оцінюють ситуацію як критичну. У Києві заповнені понад 50% «ковідних» ліжок, у двох лікарнях місць немає. У МОЗ пов'язують зростання кількості випадків важкого перебігу хвороби з мутацією вірусу.
Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в Чернівецькій, Івано-Франківській Житомирській іа Закарпатській областях, ще дев'ять регіонів у «помаранчевій зоні». Стрімко погіршується ситуація на Миколаївщині та Вінниччині.
Причиною нового спалаху COVID-19 стала робота гірськолижних курортів. Попри складну епідемічну ситуацію, «Буковель» продовжував працювати, курорт закрили на карантин тільки 13 березня.