В Україні АЕС здатні витримати землетруси потужністю до семи балів

08 лютого, 2023, 16:31 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Відлуння землетрусу в Туреччині зафіксували в Україні.

В Україні АЕС здатні витримати землетруси потужністю до семи балів
© Енергоатом

Відлуння землетрусу в Туреччині та інших країнах світу відчули в Україні. Системи сейсмічного моніторингу Хмельницької та Південноукраїнської АЕС зафіксували незначні поштовхи, інформує  НЕК "Енергоатом".

"Всі українські АЕС проєктувалися з урахуванням сейсмічної активності регіону. При виборі майданчиків для будівництва обиралися ті ділянки, де найбільш безпечно. Вітчизняні атомні станції здатні витримати землетруси потужністю до семи балів  за шкалою Ріхтера", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що при шести балах блоки на АЕС терміново зупиняються та переводяться у безпечний стан.

Читайте також: Правила поведінки під час землетрусу: що потрібно знати

6 лютого на південному сході Туреччини, неподалік кордону з Сирією, стався надзвичайно сильний землетрус магнітудою 7,8. Сейсмічні хвилі були зареєстровані датчиками по всьому світу, можна було спостерігати їхнє поширення по всій Європі, включаючи Велику Британію.

Внаслідок землетрусу були зруйновані будівлі, загинули тисячі людей, також є дані про руйнування газопроводів, що призвело до виникнення пожеж.

Related video

Сейсмолог Дженні Дженкінс з Департаменту наук про Землю Даремського університету розповіла, чому землетрус 6 лютого був таким руйнівним.

Дивіться спецтему: Через низькі темпи паспортизації окупанти не можуть підготуватись до псевдовиборів — ЦНС Фейкові вибори заплановані на осінь 2023 року. В окупації відключили мобільний зв'язок: Генштаб повідомив де саме Заїжджі російські війська продовжують традиційну для себе ще з радянських часів практику виселення людей із власних осель для розквартирування своїх підрозділів. Загальна мобілізація: чи можна відмовити у перевірці документів представнику військкомату Це роблять перед врученням повістки на вулиці. США поки не передаватимуть Україні ATACMS, має бути політичне рішення — Міллі Генерал назвав можливості балістичних ATACMS «трохи перебільшеними», порівняв їх із керованими реактивними снарядами GMLRS. Марк Міллі назвав закінчення війни у 2023 році «дуже складним завданням» Втім, він не виключає успіху ЗСУ.
За матеріалами: ZN.UA / Підготував/ла : Анна Конюченко
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК