У справедливість судової системи вірять лише 10,5% опитаних українців. Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.
Відзначається, що 80% вважають, що в суді виграють ті, хто багатший, або впливова сторона.
Відповідно до соцопитування, 42,7% опитаних не звертаються до суду, оскільки не вірять в можливість отримати справедливе і законне рішення, близько 4,5 млн громадян за останні два роки могли звернутися до суду за захистом своїх прав, проте вирішили цього уникнути. Ще 41,2% переконані, що вирішення питання в суді займе багато часу, а 42,3% - багато грошей.
Відомо, що соцдослідження проводилося у всіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано було 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Раніше повідомлялося про те, що довіра лідерів компаній України до судової системи знизилася до середнього показника за підсумками 2020 року в 1,82 бала (при максимумі 5), тоді як в 2019-му цей показник був на рівні 1,98 бала.
12 червня Зеленський підписав Указ про Стратегію розвитку системи правосуддя і конституційного судочинства на +2021 - 2023 роки. Головним напрямком Стратегії є поліпшення доступу до правосуддя: планується провести аудит системи місцевих судів.