Зеленський затвердив Стратегію розвитку системи правосуддя до 2023 року

Поділитися
Буде змінено процедуру конкурсного відбору кандидатур на посаду судді КСУ.

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про Стратегію розвитку системи правосуддя і конституційного судочинства на 2021 - 2023 роки.

Про це повідомили на сайті Офісу президента.

"У документі окреслено пріоритети вдосконалення законодавства щодо судоустрою, статусу суддів, судочинства та інших інститутів правосуддя, а також впровадження невідкладних заходів для покращення діяльності правових інститутів. Також у документі визначено проблеми, які необхідно розв'язати для подальшого вдосконалення функціонування судової влади та здійснення правосуддя", - повідомляє пресслужба глави держави.

Головним напрямком стратегії є поліпшення доступу до правосуддя: планується провести аудит системи місцевих судів.

Документ ставить за мету посилення функціональної та процесуальної спроможності Верховного Суду.

"Крім того, слід забезпечити необхідні ресурси для ефективної організації роботи Вищого антикорупційного суду. Зокрема, це постійні приміщення, що відповідають будівельним нормам і безпековим стандартам", - йдеться в повідомленні.

Планується встановити для окремих категорій справ обов'язковий досудовий порядок врегулювання спорів із використанням медіації та інших практик, а також опрацювати питання про введення інституту мирового судді.

Відповідно до стратегії, формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя відбуватиметься за результатами відкритого конкурсу, проведеного за участю міжнародних експертів.

Стратегія передбачає вдосконалення механізмів перевірки доброчесності суддів Конституційного Суду України та дотримання ними стандартів професійної етики.

"Пропонується змінити процедури конкурсного відбору кандидатур на посаду судді КС, їхньої перевірки на доброчесність та відповідність рівню професійної компетентності з можливим залученням міжнародних експертів. Передбачається запровадження механізму захисту суддів Конституційного Суду від політичного та іншого тиску під час ухвалення рішень і висновків", - додали в офісі президента.

Згідно з указом, Комісія з питань правової реформи разом з представниками органів центральної та місцевої влади, громадськості та експертів має розробити План дій щодо реалізації Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки.

Також комісія з питань правової реформи інформуватиме президента про реалізацію положень цієї стратегії.

30 грудня 2020 року на розгляд президенту Зеленському була передана Стратегія сталого розвитку судової системи на 2021-2025 роки, розроблена Комісією з питань правової реформи із залученням представників експертного середовища.

Раніше повідомлялося, що зміни, які Верховна Рада підготувала до закону щодо судоустрою та статусу суддів, знищать судову реформу, заявив директор Венеційської комісії Джанні Букіккіо під час пресконференції Democracy in action: Zero corruption conference. Він також заявив про те, що необхідно якнайшвидше перезапустити органи суддівського самоврядування в Україні. Однак, за словами Букіккіо, не можна покладатися на органи, які себе вже скомпрометували.

Детальніше в ексклюзивному інтерв'ю глави Венеціанської комісії Джанні Букіккіо для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі