В Україні знизилася довіра бізнесу до судової системи

Поділитися
В Україні знизилася довіра бізнесу до судової системи Фото: newrightnetwork.com
Бізнесмени активно підтримують ідею "електронного суду".

Довіра лідерів компаній України до судової системи знизилося до середнього показника за підсумками 2020 року в 1,82 бала (при максимумі 5), тоді як в 2019-му цей показник був на рівні 1,98 бала.

Такі підсумки експертного дослідження "Судовий індекс", проведеного Європейською бізнес асоціацією (ЄБА), повідомляється на Facebook-сторінці організації.

Виконавчий директор асоціації Ганна Дерев'янко, коментуючи опитування експертів, заявила, що за перше півріччя 2020 року його показав рівень довіри до українських судів в 1,96 бала, у другому півріччі - 1,68 бала.

"Тобто ситуація істотно погіршилася щодо довіри", - констатувала Дерев'янко.

В цілому показник за підсумками 2020 року відразу кілька покращився - до 2,5 бала в порівнянні з 2,45 бала в 2019 році, проте оцінка залишається низькою.

Щодо оцінки упередженості судів ситуація краща ситуація в господарських судах в порівнянні з адміністративними. В цілому оцінка неупередженості у 2020 році склала 2,69 бала в порівнянні з 2,55 у 2019-му.

Серед факторів негативного впливу на роботу судової системи, бізнесмени найчастіше називають:

  • корупцію і хабарництво в рамках судового процесу,
  • перевантаженість судів і як наслідок низька якість судового процесу, тривалість розгляду справи та винесення рішень,
  • стабільність судової системи,
  • неоднозначність законодавства та тривалі затримки судових засідань через незабезпечення суддями графіка розгляду судових справ.

Опитування показало, що 69% респондентів підтримують ідею "електронного суду" і вважають, що він поліпшить доступ сторін до суду, підвищить довіру до судової системи.

В рамках дослідження було опитано 98 юристів членських компаній ЄБА і понад 100 топменеджер компаній, які брали участь у двох хвилях Індексу інвестиційної привабливості України, уточнили в ЄБА.

"Судовий індекс", який ЄБА проводить з 2013 року, складається з трьох рівнозначних компонентів: оцінка рівня довіри до судової системи керівниками компаній-членів EBА, оцінка неупередженості судової системи, середня оцінка дев'яти факторів організації і діяльності судової системи.

Раніше повідомлялося, що найбільше українці довіряють Збройним Силам України (70%). На другому місці в рейтингу довіри до інститутів - волонтерські організації (65%), свідчать результати опитування Центру Разумкова, проведеного з 5 по 9 березня 2021 року.

Відзначається, що переважна більшість українців висловлює також довіру до Церкви (64%), Державній службі з надзвичайних ситуацій (63%), Державній прикордонній службі (60%), Національної гвардії України (56%).

Верховній Раді України зовсім і скоріше не довіряють 77,5% опитаних, Уряду України - 76%, Вищому антикорупційного суду - 73%, політичним партіям - 71%, прокуратурі - 71%, комерційним банкам - 70%, стільки ж українців не довіряє НАБУ.

За 69% опитаних зовсім і скоріше не довіряють Верховному й Конституційному судам. Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі не довіряють - 68%, Національному агентству з питань запобігання корупції - 68%, місцевим судам - 66%, Національному банку України - 60%.

Також повідомлялося, що з початку запуску державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" банки видали позик на 35,8 млрд грн, з яких 2,2 мільярда гривень - протягом попереднього тижня 19 - 23 квітня, повідомляє пресслужба Мінфіну.

Відзначається, що всього банки видали 14 368 кредитів на суму 35,8 мільярда гривень. З них 15,7 млрд грн були видані у якості рефінансування попередніх кредитів, 5,1 млрд грн - на інвестиційні цілі, і ще 15 млрд грн у якості антикризових кредитів.

Протягом тижня 19 - 23 квітень уповноважені банки видали 709 кредитів на загальну суму 2,2 млрд грн. Фонд розвитку підприємництва має угоди про співпрацю з 29 банками.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі