В Київському Інституті педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової відкрили оновлену дитячу реанімацію. Застаріле приміщення перетворилося на сучасний відділ світового рівня.
Ремонт було проведено з ініціативи й коштом фундації Smart Impact. Бюджет проекту становив близько 20 мільйонів гривень.
В результаті ремонтних робіт було вдосконалено систему електропостачання, встановлено новітню пожежну сигналізацію, мережу вентиляції, систему контролю доступу й багато іншого.
Реанімація отримала понад 60 одиниць обладнання:
- сучасні реанімаційні модулі;
- комплексні системи моніторингу;
- монітори з модулями капнографії;
- реанімаційні ліжка;
- інфузійні та шприцеві помпи;
- електровідсмоктувачі.
В результаті збільшилась кількість місць майже на третину. Завдяки цьому, новим умовам праці та технологічному оснащенню очікується, що зникне черга на планові операції й зросте рівень виживаності критичних пацієнтів.
Також новонароджені значно менше перебуватимуть у реанімації, — доти це займало 3—3,5 тижня.
До відновлення реанімація не мала вентиляції, потрібного устатковання, достатньої кількості місць, а електрика у відділі була в аварійному стані.
Проєктом капітального відновлення займалося архітектурне бюро з Нідерландів, яке понад 45 років спеціалізується на об’єктах охорони здоров’я.
«З гордістю заявляю, що реанімаційне відділення в ІПАГ — найкраще в Україні. Більше ви ніде такого не знайдете», - коментує президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк.
Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової — провідна науково-дослідна установа України в галузі охорони здоров'я матері та дитини, де в тому числі лікують новонароджених з патологіями внутрішніх органів, які несуть високий ризик смерті й інвалідизації.
Фундація надієтворення Smart Impact — благодійний фонд, заснований 2020 року з метою посилювати медичну науку та українську медицину й поліпшувати рівень надання медичних послуг.
Про те, як працюють українські лікарні в умовах повномасштабного вторгнення РФ читайте в статті Алли Котляр «Лікарні на лінії зіткнення: перші місяці роботи».