"На даний момент готується заява, у ній буде роз'яснення", - повідомили у прес-службі.
Своєю чергою уповноважена РФ з прав людини Тетяна Москалькова не виключила того, що країна-агресор може порушити проти незаконно утримуваних українців кримінальну справу через нібито "незаконний перетин кордону".
"Я передбачаю, що може бути кримінальна справа у зв'язку з незаконним перетином кордону. Логічний такий висновок. Теоретично, моряки можуть бути затримані", - наголосила російський омбудсмен у коментарі "Громадському".
Москалькова також повідомила про те, що не їй невідомо, чи обмінюватимуть українських моряків на засуджених в Україні громадян РФ. За даними Федеральної служби безпеки РФ, "затриманих" українців відправили до Керчі.
"Чи будуть вони там сидіти, чи буде обмін – я не знаю, це не в межах моєї компетенції", - зазначила вона.
І додала, що не отримувала жодних скарг ані від моряків, ані від їхніх родичів чи адвокатів. "Я вже доручила нашій службі, яка приймає кореспонденцію, аби вони взяли ситуацію під особливий контроль", - підкреслила омбудсмен РФ.
За словами Тетяни Москалькової, вона обговорювала ситуацію, що склалася, з українським омбудсменом Людмилою Денісовою. З її словами, "Денісова ні про що більше не питала, окрім як про місцеперебування і стан моряків". Проте уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова повідомляла про те, що її російська колега не виходить на зв'язок.
Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України. Усі три судна внаслідок обстрілу росіянами втратили хід. Поранення дістали шестеро українських моряків з 23 членів екіпажів.
Перед цим російський корабель протаранив рейдовий буксир "Яни Капу", який у супроводі бронекатерів "Бердянськ" і "Нікополь" прямував з Одеси до Маріуполя. Унаслідок тарану пошкоджено головний двигун, обшивку та леєрну огорожу буксира, втрачено рятувальний плотик.
Командування ВМС ЗСУ наголошує на тому, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що жодних повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".
Україна ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку із ситуацію в Азовському та Чорному морях. Своэю чергою в РФ також вимагають скликання Ради безпеки ООН 26 листопада та традиційно відхрещуються від причетності до ескалації на Азові. Засідання Ради Безпеки ООН призначено на 11:00 (18:00 за Київським часом).
Президент України Петро Порошенко скликав Військовий кабінет, вночі з 25 на 26 листопада відбулося екстрене засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО), на ньому Порошенко ініціював запровадження в Україні воєнного стану строком на 60 днів. На 16:00 заплановане позачергове закрите засідання Верховної Ради щодо введення в країні воєнного стану.
Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, у море вийшли кораблі Військово-морських сил України.
Свою оцінку ситуації в Азовському та Чорному морях також дали міжнародні організації і зовнішньополітичні відомства країн-партнерів України.