Регіональне ВЛК: скільки часу може тривати підтвердження непридатності до служби

Поділитися
Роз'яснення дала юристка.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. В цей період призову підлягають чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Всі військовозобов'язані мають проходити військово-лікарську комісію (ВЛК), де визначається ступінь придатності до військової служби. Бувають випадки, коли особи районна ВЛК визнала непридатною, але відправила на затвердження в обласну та регіональну ВЛК. Юристка Неллі Романенко на порталі b2bconsult розповіла, які терміни підтвердження регіональним ВЛК непридатносты людини.

Експертка пояснила, що відповідно до абз. 4 п. 3.8 глави 3 Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ, яке затверджене наказом Міністерства Оборони України від 14.08.2008 № 402 (Положення №420) під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби військовозобов’язаних оформлюються свідоцтвами про хворобу у трьох примірниках, які не пізніше десятиденного строку з дня закінчення медичного огляду та перевірки ВЛК обласних ТЦК та СП, направляються на затвердження до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальною зоною відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи.

«Під час дії воєнного стану строк опрацювання ВЛК свідоцтв про хворобу (довідок ВЛК) становить до п’яти календарних днів після закінчення медичного огляду (абз. 2 п. 22.3 глави 23 Положення №420). У разі тривалої бездіяльності Ви маєте право подати скаргу на бездіяльність обласної комісії ВЛК або штатної ВЛК», – сказала Романенко.

Юристка підкреслила, що вимоги до скарги на бездіяльність ВЛК аналогічні вимогам до звернення (кому адресоване, від кого: П.І.Б., адреса проживання та листування, електронна пошта, номер телефону; суть скарги, прохання по суті скарги; дата, підпис).

«Раджу цікавитись станом розгляду питання, що можна робити не тільки у письмовому виді (і через електронну пошту), а й у телефонному режимі», – резюмувала вона.

Раніше ми писали, чи потрібно жінкам завантажувати та реєструватися у мобільному застосунку «Резерв+».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі