В результаті медичної реформи між ділянками сімейних лікарів можуть "загубитися" інваліди та пенсіонери – спеціаліст

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В результаті медичної реформи між ділянками сімейних лікарів можуть "загубитися" інваліди та пенсіонери – спеціаліст Інвалідам знайти собі сімейного лікаря буде складніше, ніж здоровим людям © РП Кемерово
Сімейні лікарі будуть охочіше укладати договори з молодими та здоровими людьми, ніж з інвалідами та людьми похилого віку.

Реформа первинного рівня медичної допомоги в Україні може призвести до ситуації, за якої пенсіонери та пацієнти з тяжкими патологіями залишаться за межами новосформованих ділянок сімейних лікарів, вважає голови правління Всеукраїнської асоціації захисту прав пацієнтів "Здоров'я нації" Валентина Очеретенко.

Коментар фахівця наводить у своїй статті для DT.UA Ольга Скрипник. Як вказує Очеретенко, в Україні і світі зростає кількість хворих, які страждають хронічними захворюваннями.

"Неінфекційні захворювання (НІЗ): онкологія, діабет, серцево-судинні та легеневі патології - впливають на якість і тривалість життя людей. Вони становлять дуже серйозну не лише медичну, а й економічну проблему - у світі НІЗ поглинають понад 80% витрат на охорону здоров'я. При цьому саме первинна медична допомога має вирішальне значення для управління НІЗ", – зазначає вона.

Фахівець вказує, що реформа повинна починатися з того, що лікар і пацієнт підпишуть договір, проте ніщо не заважає лікарям підбирати собі пацієнтів для формування "здорової" ділянки.

"Як гадаєте, з ким сімейний лікар захоче укласти договір на обслуговування за умови, що на кожного пацієнта виділяється аж 210 грн, - з молодою здоровою людиною чи з пенсіонером? Особливо зважаючи на те, що після 60 років кожен має мінімум 4 хронічні захворювання. Де гарантія, що інваліди, люди похилого віку, хворі з важкими патологіями не залишаться на нічийній території, не загубляться між дільницями сімейних лікарів?.." , – задається питанням експерт.

Читайте також: Лікарі Дніпра прооперували пораненого в Авдіївці британського журналіста

Раніше DT.UA писало, що після запуску реформи первинного рівня медичної допомоги держава буде виділяти на практику кожного сімейного лікаря близько 35 тисяч грн на місяць, з яких самому лікарю в якості зарплати буде залишатись в кращому разі близько 30% від цієї суми.

Гроші, при цьому будуть "йти за пацієнтом". На кожного з максимум двох тисяч своїх пацієнтів сімейний лікар буде отримувати від держави близько 210 грн на місяць.

Детальніше про запуск реформи медичної допомоги первинного рівня читайте в статті Ольги Скрипник "Сімейний лікар. Як його вибирати?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі