Представники Збройних сил України пропонують в районі Донецького аеропорту створити представництво Спільного центру з контролю і координації за дотриманням режиму припинення вогню.
Про це йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) за 15 березня.
"15 березня у Соледарі (підконтрольний Україні місто, 77 км на північний схід від Донецька), український генерал-майор, голова української частини у Спільному центрі з контролю і координації (Олександр Розмазнин) повідомив, що зусиллями Спільного центру була проведена розвідка місцевості Донецького аеропорту щоб визначити, де можливо встановити постійне представництво Спільного центру з контролю і координації", - йдеться в повідомленні.
Разом з тим, спостерігачі місії повідомляють, що, перебуваючи в районі Донецького аеропорту 14 березня, вони в 10:37 чули три легких постріли кулемета в північно-східному напрямку від розташування представників місії поряд із старим терміналом аеропорту. В 11:15 місія зафіксувала один мінометний постріл з відстані близько 200 м на південний захід від позицій спостерігачів. Зазначається, що спостерігачі не змогли визначити точні позиції, звідки велися ці постріли.
15 березня, також під час перебування біля Донецького аеропорту, місія ОБСЄ в 9:50 чула один вибух, приблизно в 3 км на північний захід від позицій спостерігачів (приблизно в 2 км на південний схід від нового терміналу аеропорту). Представники ОБСЄ не змогли визначити тип зброї, яке використовувалося в цьому випадку, а також, чи був це вихідний або вхідний вогонь. Крім того, перебуваючи на тих же позиціях, з 9:55 10:10 спостерігачі чули окремі постріли зі стрілецької зброї, які звучали на відстані приблизно 1 км на північний захід.
Під час перебування в Пісках місія ОБСЄ чула від 10 до 12 мінометних вибухів в районі цього населеного пункту. Члени першого українського добровольчого батальйону "Правого сектора" повідомили спостерігачам, що мінометний обстріл вівся протягом години на момент приїзду місії на місце події. Представники ОБСЄ зафіксували наслідки обстрілу, в тому числі, пошкодження даху будівлі. На місці місія не зафіксувала жертв обстрілу.