В питанні способу повернення Криму та Донбасу українці змінили свої погляди, але згоди не дійшли

Інфографіка
Поділитися
В питанні способу повернення Криму та Донбасу українці змінили свої погляди, але згоди не дійшли © depositphotos/delpieroo
Соціологи говорять про поворот у суспільній думці

Крим і Донбас частина українців хоче повернути перемовинами, але приблизно стільки ж за збройне відбиття території в агресора. За результатами досліджень, кандидатка психологічних наук, віце-президентка Асоціації політичних психологів України, заступниця директора з науково-методичної роботи Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України Світлана Чуніхіна, оцінює суттєву зміну настроїв суспільства і перехід до компромісних варіантів завершення війни.

“Минулого року українці були не дуже налаштовані на те, щоб прийняти можливі компромісні варіанти миру чи завершення війни”, – зазначила експретка. На думку Світлани Чуніхіної, зокрема такий поворот у суспільній думці за один рік відбувся у питанні визначення того що є перемогою для України. Як один із поширених варіантів пропонувався варіант за якого агресор відкинутий за межі окупованих територій станом на 24 лютого 2022 року, а питання Криму та Донбасу є проблемою дипломатичних перемовин щодо повернення.

Інтерфакс-Україна/youtube

У 2023 році не згодних з таким варіантом подій було 41,7% опитаних. У 2024 році проти такого сценарію – 26,2%.

Згоджувались із пропозицією у 2023 році – 30,4%, а у 2024 році – 39,4%. Побільшало і тих, хто не визначився з цього питання – з 27,8% до 34,3%.

Опитування проведене Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України спільно з Асоціацією політичних психологів України 1-15 березня 2024 року. Опитування проведено методом очних (face-to-face) інтерв'ю. Опитано 2000 респондентів віком від 18 років і старше на підконтрольній Україні території. Вибірка репрезентує доросле населення України. Похибка вибірки становить 3,2%.

Як пише Financial Times, українці змагаються із Росією не лише за власну незалежність, але і за збереження міжнародного порядку, заснованого на правилах, і світу, де сила не має права, і кордони не змінюються силою. Саме тому перелом у війні на користь Києва слугуватиме інтересам усього вільного світу, вважають оглядачі видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі