Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ продовжують фіксувати порушення бойовиками так званої "ДНР" умов відведення озброєнь, а також стикаються з обмеженням свободи пересування. Про це 23 жовтня з Донецька повідомив заступник голови СММ Олександр Хуг, передає Інтерфакс-Україна.
"В Солнцево, підконтрольному "ДНР", наш безпілотник зафіксував 8 нових танків. Також ми фіксували техніку в Первомайську. Постійна присутність озброєнь – для навчань або для інших цілей - створює напругу", − заявив Хуг. Він також додав, що в місцях дислокації техніки так званої "ЛНР", спостерігачі зафіксували не все озброєння, про відведення якого було заявлено раніше.
За словами Хуга, спостерігачі ОБСЄ продовжують стикатися з випадками обмеження їх свободи пересування.
"В окремих випадках "ЛНР" відмовляють нам у доступі до місць, в які ми хочемо потрапити. Це порушення мінських домовленостей і мандата СММ. А 17-18 жовтня наші безпілотники глушили в населеному пункті Заїченко", − повідомив заступник голови місії.
У складі ПММ ОБСЄ в Україні працює 591 спостерігач.
У вівторок, 20 жовтня, в Донецькій області ВСУ почали відведення танків, мінометів і артилерії. Вдень стало відомо, що Збройні сили України завершили відведення танків в Донецькій області на артемівському напрямку, після якого заплановано відведення ствольної та легкої артилерії.
У так званій "ДНР" заявили, що в середу, 21 жовтня, почнуть відведення озброєнь калібром до 100 мм від лінії зіткнення. У свою чергу, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ продовжує фіксувати скупчення військової техніки бойовиків в порушення певних Мінськими угодами місць для відводу озброєння.
5 жовтня в Луганській області стартував відведення озброєння калібром менше 100 мм.
З 2-го жовтня в зоні антитерористичної операції незаконні збройні формування в цілому дотримуються режиму припинення вогню. Тридобова тиша дозволила почати двосторонній процес відведення техніки і озброєння калібром менше ста міліметрів від лінії розмежування. Процес відведення озброєнь в зоні АТО займе 41 день.