Європейська спільнота ввела проти Росії низку санкцій різного типу через її вторгнення в Україну. Проте деякі з пропозицій так і залишилися невиконаними через небажання лідерів ЄС карати так званих «хороших росіян», які висловлюються проти війни. Кремль успішно користується своїми громадянами як пропагандистським інструментом і в Україні на це повинні зважати. Таку думку висловила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
На думку представниці МОУ, російські опозиціонери або ті, хто намагається такими здаватися, допомагають Путіну створювати ілюзію про те, що його режим не настільки авторитарний, яким він є насправді.
«Пропагандистською зброєю ворога є і «хороші росіяни». Вони справді можуть бути хорошими, але їх однозначно використають проти нас. Це наживка — як черв‘ячок на риболовному гачку. Яка з них користь авторитарному російському режиму? Величезна! Бо коли вони є, то режим вже не такий ніби й авторитарний. Вже для противників санкцій і визнання Росії країною-терористом є гарний аргумент — там же є притомні відомі люди, лідери думок, давайте через них змінювати Росію і росіян», — заявила Маляр.
Вона зазначила, що «хороші» росіяни не потрібні в українському інформаційному полі. Натомість, їх завданням є достукатися до своїх співгромадян в РФ.
Заступниця міністра оборони підкреслила, що інформаційна війна зараз не менш запекла, ніж реальні бої. Російська пропаганда регулярно намагається посіяти зерно недовіри між української політичною владою та військовими, але її спроби марні. Маляр відзначила, що українці навчилися фільтрувати інформацію та виокремлювати серед її загального масиву ту, «яка підриває державу під час війни».
Раніше повідомлялося, що російські пропагандисти опублікували інтерв’ю із захисницею «Азовсталі», яка перебуває у полоні понад чотири місяці.
Фундаментальною цінністю російської опозиції є право виїжджати до Європи і право не повертатися до Росії, вважають російські ліберали. Та чи це справді право? Читайте у статті Олени Подолян «Що нам робити з хорошими росіянами».