В Італії оскаржили виправдувальний вирок нацгвардійцю Марківу

Поділитися
В Італії оскаржили виправдувальний вирок нацгвардійцю Марківу © МВС України
Колеги і родичі загиблого Роккеллі видають пошуки цапа відбувайла за «встановлення істини».

Касаційний суд Італії отримав до розгляду апеляційні скарги у справі нацгвардійця Віталія Марківа. Виправдувальний вирок суду оскаржують Генпрокуратура Мілану та родичі загиблого фотокореспондента Андреа Роккеллі, повідомляє голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький.

««Справа Марківа» ще не закінчилась. Касаційний суд Італії отримав до розгляду апеляційні скарги на рішення Апеляційного Суду Мілану від Генеральної Прокуратури Мілану та цивільних позивачів (родини Андреа Роккеллі). Найближчим часом очікуються новини про розгляд справи у Касаційному Суді – найвищій судовій інстанції Італії. Попереду – касаційний процес і юридичні баталії», - пише він.

У понеділок, 24 травня, асоціація «Articolo 21», що займається захистом прав журналістів, проведе онлайнзахід присвячений Андреа Роккеллі. Він почнеться у час смерті Рокеллі – о 17:00. В анонсі заходу йдеться, що його метою є «продовження пошуків правди та справедливості для Андреа Роккеллі та Андрія Міронова (перекладача Роккеллі - ред.)».

Однак про нове розслідування, виїзд на місце пригоди, проведення експертиз та допит свідків не йдеться – під «пошуком правди» мається на увазі виключно повернення вироку суду Павії, який засудив Марківа до 24 років позбавлення волі.

У заході візьмуть участь батьки загиблого; очільники журналістських профспілок та цивільні позивачі у справі Марківа Беппе Джульєтті та Паоло Перуччіні; відомі італійські журналісти, учасники «антиукраїнські кампанії» Маріо Калабрезі та Нело Скаво; президент Нижньої Палати італійського парламенту Роберто Фіко (надішле відеомеседж).

«На жаль, трагедія, що трапилася з журналістами, які були хорошими людьми, професіоналами і друзями України, продовжує використовуватися в антиукраїнському наративі абсолютно маніпулятивної та неправдивої версії тих подій з однією метою – дискредитувати Україну і її військових. І це ніяк не можна назвати «пошуком правди і справедливості» для загиблих», - наголошує Городецький.

Нагадаємо, 3 листопада Апеляційний суд Мілана повністю виправдав Віталія Марківа, якого безпідставно звинувачували в загибелі італійського журналіста Роккеллі і російського перекладача Міронова. Його звільнили з-під варти у залі суду. Боротьба за справедливість тривала три роки і чотири місяці.

30 червня 2017 року поліція Італії заарештувала в Болоньї громадянина України, заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ ім. Кульчицького, старшого сержанта Віталія Марківа за підозрою в причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі в 2014 році.

Суд засудив його до 24 років позбавлення волі. Україна оскаржила вирок. Звинувачення проти Марківа базувалися на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Роккеллі і перекладачем Андрєєм Міроновим біля гори Карачун під Слов'янськом.

Роккеллі і Міронов загинули внаслідок мінометного обстрілу 24 травня 2014 року. Італія неодноразово відмовлялася від пропозицій України щодо спільного розслідування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі