В Академії меднаук розповіли, чому довго відкладали старт пілотного проєкту

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Академії меднаук розповіли, чому довго відкладали старт пілотного проєкту
В рамках проєкту, коли держава оплачує медпослуги, було прооперовано понад 9 тисяч осіб, зазначив директор Інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова.

Пілотний проєкт, до якого було включено чотири інститути Національної академії медичних наук (НАМН), не вдалося запустити вчасно через необхідність проведення перерахунку тарифів на меддопомогу. Про це розповів DT.UA директор Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова академік НАМН Василь Лазоришинець.

"У нашій клініці за останні три роки проліковано понад 25 тисяч пацієнтів із захворюваннями серця. З них 9 тисяч 294 хворих було прооперовано в рамках пілотного проєкту. Ці люди приїжджали до нас з усіх областей України, багато з них - за направленнями обласних лікарень, де не можуть виконувати операції такої складності", - каже Лазоришинець.

На питання журналістки Ольги Скрипник, чому так довго відкладався старт "пілоту" академік відповів: "Чому втратили стільки часу? Бо довелося кілька разів усе перераховувати. Методику для розрахунку тарифів зобов'язане надавати міністерство (МОЗ, - ред.). Воно її надало, але геть недолугу. Тепер чиновники заявляють, що за цією методикою працюють у 27 країнах, а наші тарифи називають драконівськими. Однак вони мовчать про те, що тамтешні тарифи на медичні послуги в десятки (!) разів вищі, ніж у нас. Методика не враховувала вартості медикаментів, витратних матеріялів, виробів медичного призначення".

Лазоришинець також додав: "Нам відповіли - порахуйте ще раз, включіть це до вартості лікування. Включили. Тарифи збільшилися. Не секрет, що у багатьох європейських країнах ціни на ліки та медичні вироби значно нижчі, ніж у нас. Але це залежить не від кардіохірургів, правда ж? Тепер МОЗ дорікає, що ми начебто не надавали звітів, а пілотний проєкт, який триває третій рік, раптом назвали фейковим. Але ж усі 9 тисяч 294 хворих, пролікованих в умовах "пілоту", - це реальні пацієнти з досить серйозними проблемами серцево-судинної системи".

Детальніше про ситуацію, що склалася читайте у статті Ольги Скрипник "Пілотний проєкт Медакадемії - пора звірити курс" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі