Український центр оцінювання якості освіти звернувся з зауваженням до вчителів, які складали ЗНО в цьому році. У відомстві пояснили, що участь в тестуванні когось окрім учнів, для яких воно й створене, впливає на загальний рейтинг, та й здійснюється воно за рахунок держави. Відповідне звернення розмістили на сайті відомства.
«Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання здійснюється за кошти державного бюджету та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством. При цьому для осіб, які завершують здобуття базової та профільної середньої освіти, ЗНО здійснюється винятково за кошти державного бюджету», — йдеться в повідомленні.
Вчителі зазвичай складають ЗНО з якихось власних міркувань, наприклад, з метою «перевірити себе», «показати себе», «перевірити систему ЗНО», «похизуватися своїми результатами перед учнями, колегами» тощо. Та в цей момент, йдеться у зверненні УЦОЯО, вони, по-перше, витрачають державні кошти, а по-друге, псують оцінки школярам, бо оцінка ЗНО - не абсолютна, а рейтингова, вона показує місце кожного учасника тестування відносно інших .
У відомстві також пояснили, що успішне виконання тесту репетитором аж ніяк не свідчить про фаховість, бо тест розрахований на рівень школярів, а не магістрів і бакалаврів з вищою освітою.
Зазначимо, основна сесія ЗНО завершилася 18 липня. За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, цього року найпопулярнішими предметами стали математика, історія України, українська мова та література. Втім, в лідери за кількістю бажаючих проходити тестування вирвалася і географія.
Про те, що нового було в тестах; чи правда, що в цьому році тестові бали абітурієнтам будуть виставляти поблажливіше, ніж зазвичай; чому проста задача про оренду автомобіля викликала труднощі та інші важливі питання ЗНО-2020 читайте в статті Оксани Онищенко «Керівник центру тестування Валерій Бойко:«Дітей, які в цьому році наберуть 200 балів на ЗНО, може виявитися значно більше, ніж торік».