Утримання будинку: що робити, коли компанія не виконує свої обов’язки

Поділитися
Утримання будинку: що робити, коли компанія не виконує свої обов’язки © Depositphotos / iDyMax
Юристка розповіла, як діяти в такій ситуації.

Мешканці багатоповерхівок можуть бути незадоволені якістю житлово-комунальних послуг, за які вони платять. Наприклад, роботою ЖЕК або керуючої компанії стосовно обслуговування будинку та прибудинкової території.

Юристка Вікторія Гусакова пояснила, як дізнатися з чого складається тариф на послуги за обслуговування будинку та як діяти, якщо деякі роботи не виконуються, пише «На пенсії». 

За її словами, можна звернутися з письмовою заявою безпосередньо до міської ради і додати листи від ЖЕК (керуючої компанії), в яких вам не було надано належної відповіді (якщо такі були). Можна поскаржитися на дії (бездіяльність) житлової організації, навівши приклади.

На вимогу органу місцевого самоврядування підприємствами надається інформація про кількісні та якісні показники наданих комунальних послуг, їхню вартість, а також галузева звітність. Відповідь заявнику місцеві органи влади також повинні надати письмово.

Споживачі мають знати, що наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 130 від 5.06.2018 року затверджено Порядок інформування споживачів про намір зміни цін (тарифів) на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності. Згідно з цим Порядком, виконавці комунальних послуг здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) комунальних послуг і подають їх для встановлення тарифів органам, уповноваженим встановлювати тарифи.

Далі ця інформація має бути оприлюднена і доведена до відома споживачів. Ознайомитися з нею зазвичай можна на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування в інтернеті (за наявності), у місцевих друкованих засобах масової інформації, на інформаційних стендах в абонентських відділах виконавців комунальних послуг та на інформаційних стендах в органах місцевого самоврядування.

За власним бажанням виконавець комунальних послуг може також додатково доводити до відома споживачів інформацію про намір зміни тарифів за допомогою радіо, телебачення та способу, визначеного статутом територіальної громади.

Якщо ваше право порушено, окрім вищезгаданого, ви можете звернутися до суду – як особисто, так і колективно (разом з іншими мешканцями будинку). И вже в судовому порядку оскаржити дії або бездіяльність підприємства або окремих посадових осіб.

Бувають випадки, коли виникає заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг. Нагадаємо, куди треба звертатися українцям, щоб реструктуризувати борги за комуналку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі