Успіння Пресвятої Богородиці 2021: історія і звичаї свята

Поділитися
Успіння Пресвятої Богородиці 2021: історія і звичаї свята 28 серпня християни східного обряду святкують Успіння Пресвятої Богородиці © abc-people.com
Цього дня завершується Успенський піст.

28 серпня християни східного обряду відзначають свято Успіння Пресвятої Богородиці та Пріснодіви Марії. Це свято православної й католицької церков присвячене спогадам про смерть (успіння) Божої Матері, в православ'ї належить до числа дванадесятих.

Єрусалимська, Російська, Грузинська, Сербська та Українська православні церкви, а також Українська греко-католицька церква святкують Успіння 28 серпня за юліанським календарем. Католицька церква і ряд православних церков святкують 15 серпня за григоріанським календарем.

Це свято несе в собі печаль, оскільки символізує закінчення життєвого шляху Богородиці, і радість, пов'язану з її єднанням з сином, Ісусом Христом.

У цей день віряни просять допомоги й заступництва у Пресвятої Богородиці, читають молитви та акафісти, присвячені їй.

Історія свята

Згідно з легендою, за три дні до смерті Марії до неї явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності. У цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити поховання її тіла.

Перебуваючи у ложа Марії, апостоли були засліплені яскравим світлом, в якому явився Ісус Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент душа Богородиці без мук відійшла до Господа.

Кончина Матері Божої називається церквою успінням, оскільки смерть як повернення землі її тіла, а духу - Богу, її не торкнулася. Вона лише заснула, щоб в ту ж мить прокинутися для іншого життя, і після трьох днів з нетлінним тілом вселитися в небесне нетлінне житло.

Звичаї свята

Ще з давніх часів вірили, що з Успіння починається бабине літо, яке триватиме весь вересень. До цього свята також був присвячене свято врожаю. У цей день проводили літо, і зустрічали осінь.

Через те, що Успіння вважалося останнім літнім днем, то закінчувалося свято тим, що в цей вечір в хатах вперше "запалювали вогонь" - запалювали лучину, лампу або свічку і сідали вечеряти при світлі.

До того ж з цього дня починалася заготівля продуктів на зиму, а в лісах люди починали збирати гриби до зими. Крім цього, на Успіння Пресвятої Богородиці та Пріснодіви Марії наші предки починали солити капусту, огірки, помідори та інші овочі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі