Через війну, яку розпочала Росія, багато українців відмовились від використання російської та повністю перейшли на українську. З написанням імен по батькові в українській мові іноді виникає плутанина.
Видання NV розповіло, як правильно утворювати його від чоловічого імені Олег.
В українській мові правила щодо написання по батькові дуже прості і легко запам’ятовуються.
Якщо йдеться про чоловіче по батькові, то до імені додається суфікс -ович, якщо про жіноче — суфікс -івна або -ївна. І у випадку з іменем Олег виключень немає.
Тож по батькові від імені Олег для чоловіків буде звучати як «Олегович», а для жінок — «Олегівна».
Відмінювання «Олегович» та «Олегівна» відбувається у відповідності до загальних правил української мови.
Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Але, по-перше, деякі з цих спеціалістів прогнозують, що значна кількість таких ентузіастів знову відкотиться до звичної російської, щойно військова загроза спаде і ми повернемося до звичних умов життя. По-друге, деякі з цих «нових українців» говорять державною виключно в публічному просторі. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.