Уроки мови: п’ять поширених помилок в українській мові

Поділитися
Уроки мови: п’ять поширених помилок в українській мові © EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO
Ці словосполучення є калькою з російської.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців відмовилися від використання російської мови у побуті. Але іноді вони вживають слова, які є калькою з російської.  

Видання NV розповіло про поширені фрази, яких насправді немає у сучасному українському словнику.

  • «В тому числі». Якщо ми хочемо підкреслити наявність чогось серед іншого, краще вживати український еквівалент «зокрема». Також можна вживати словосполучення «серед них. Однак «в тому числі» — помилковий варіант.
  • «Більша половина». Ще одна поширена помилка, яку краще викорінювати, замінивши на «більша частина» або «більше половини». «Більша половина» — помилковий вираз навіть з точки зору змісту, адже одне ціле ділиться на дві рівні половини, жодна з яких не може бути більшою.
  • «В дійсності». Це похідний варіант від російського виразу «в действительности». Краще використовувати український еквівалент «насправді».
  • «Робити вигляд». Фраза «робити вигляд» — похідна від російської «делать вид». Коректний український варіант — «удавати».
  • «Задавати запитання». Українською правильно казати «ставити запитання», адже «задавати запитання» — похідне від російського виразу «задать вопрос».

Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Але, по-перше, деякі з цих спеціалістів прогнозують, що значна кількість таких ентузіастів знову відкотиться до звичної російської, щойно військова загроза спаде і ми повернемося до звичних умов життя. По-друге, деякі з цих "нових українців" говорять державною виключно в публічному просторі. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі